Wypoczynek w biurze

Wypoczynek w biurze, temat brzmi dość dwuznacznie. Natomiast duże korporacje na całym Świecie i w Polsce, doskonale zdają sobie sprawę iż wypoczęty pracownik to wydajny pracownik. Dlatego temat wypoczynku w lokalach firmowych nabiera coraz większego znaczenia.

My również dobrze znamy tą kwestię i pragniemy podzielić się z Państwem ciekawymi przykładami pomieszczeń, które mają przynieść pracownikom upragniony relaks i chwilę wytchnienia podczas przerw w pracy. Poniżej kilka ciekawych propozycji, które pokazują iż obecnie kwestia wypoczynku pracownika, nie sprowadza się do skromnego aneksu socjalnego.

Przykład pierwszy pokazuje ciekawe podejście do tematu wypoczynku pracowników w biurze. Pomieszczenia socjalne nie muszą być standardowe i mało wyraziste. W tym przypadku projektant postawił na minimalizm i nutę surowości. Wnętrza otrzymały bardzo ciekawy wygląd za sprawą stylizowanych ścian (kamień imitujący cegłę), drewniane stemple oraz różnego rodzaju dodatki, które mają przekształcić wnętrze w oazę spokoju.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Umiejscowienie hamaka oraz skrzynek po owocach jeszcze bardziej nadaje charakteru temu miejscu. Oglądając zdjęcia mamy wrażenie, że zamiast w biurze, znajdujemy się na wiejskiej polanie. Pracownicy na pewno doceniają tą aranżację wnętrza i mogą choćby na chwile zapomnieć o trudach codziennej pracy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejny przykład aneksu socjalnego charakteryzuje się dużą dozą zieleni. Rośliny zostały bardzo dobrze wkomponowane w całą aranżację aneksu socjalnego dla pracowników. Bardzo ciekawy efekt nadaje oświetlenie, w którym wykorzystano wyszukane lampy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wygodne pufy to bardzo dobry pomysł. Tego rodzaju meble doskonale dopasowują się do pozycji osoby odpoczywającej. Na krótkie przerwy w pracy to rozwiązanie idealne.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejna realizacja pokazuje dobitnie, jak ważnym zagadnieniem jest wypoczynek pracowników podczas przerw w pracy. Projektant wnętrz podszedł do kwestii kompleksowo i przygotował imponujący aneks socjalny – o ile można go jeszcze tak nazywać w tym przypadku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Oprócz tradycyjnych krzeseł i foteli biurowych, architekt wnętrz zadbał o szereg gustownych i praktycznych dodatków. Na pierwszy plan wysuwają się podwieszone do sufitu huśtawki. Innowacyjny pomył jeśli chodzi o aranżację wystroju pomieszczeń biurowych. Wykorzystanie huśtawek ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze znacznie podnosi walory estetyczne, a także można ja wykorzystać podczas odpoczynku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Konsola do gier w pokoju pracowniczym – czemu nie. Nic bardziej nie integruje jak gry zespołowe i zdrowa rywalizacja. Więc czemu nie wykorzystać do tego celu konsoli. Pomysł bardzo ciekawy – ciekawy czy w firmie odbywają się jakieś E-turnieje? Jaka myślicie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Piękny widok z tarasu to za mało. Projektant wnętrz poszedł o krok dalej. Oprócz tradycyjnych ławek postanowił zamontować hamaki na świeżym powietrzu. Relaks na hamaku z tak pięknym widokiem, mało kto może o tym pomarzyć. A pracownicy tej firmy mają to na wyciągnięcie ręki.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ostatnia z prezentowanych aranżacji wnętrz charakteryzuje się mnogością barw. Jest to bardzo ciekawa koncepcja, którą chcieliśmy Państwu przybliżyć. Pokoje przeznaczone do odpoczynku są niewielkie i kameralne. W każdym z pomieszczeń jest miejsce dla nie więcej niż 4 osób. Te podejście jest przeciwstawne z powyższymi przykładami, w których aneksy socjalne były duże i przeznaczone dla znacznej liczby pracowników.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Taka koncepcja ma drugie dno. Pokoje można wykorzystać również do kameralnych spotkań z klientami. Każde pomieszczenie posiada odmienną stylizację i barwę. Pomieszczenia oddzielone są od części komunikacyjne przy wykorzystaniu ścianek szklanek. Tego rodzaju zabudowy szklane są coraz bardziej popularne. Dzięki temu ich aranżacja wnętrz jest dobrze widoczna i znacznie poprawia walory wizualne w firmie. Dlatego coraz częściej projektanci wnętrz wybierają zabudowy szklane zamiast tradycyjnych ścianek działowych, które są wykonywane z karton gipsu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na powyższych zdjęciach, każdy z pokoi jest unikalny. Aranżacja każdego z nich posiada oryginalny motyw przewodni, na którym zbudowana jest cała koncepcja wykończenia i użytych mebli.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dwa powyższe zdjęcia pokazują, że jednak oprócz małych pokoi, znalazły się większe przestrzenie wypoczynkowe. Subtelne detale, w postaci ciekawego oświetlenia czy stołu do gry w piłkarzyki, potęgują efekt wizualny.

Podsumowując tematykę wypoczynku w firmie należy podkreślić następujące aspekty. Po pierwsze pomieszczenia pracownicze, powinny być integralną częścią spójnej koncepcji wizualnej firmy. Każde pomieszczenie winno być uzupełnieniem poprzedniego. Dzięki temu uzyskamy bardzo ciekawy efekt wizualny, który maluje obraz działalności operacyjnej firmy. Drugi ważny aspekt to wygoda pracowników podczas odpoczynku. Należy wybrać takie rozwiązania, które umożliwią im jak najlepszy relaks. Wszelkiego rodzaju dodatki w postaci hamaków, konsol czy stołów do gry w piłkarzyki to bardzo dobry pomysł. Wypoczynek nie musi być bierny. Pracownik powinien rozładować stres i wrócić do pracy. Takie jest założenie nowoczesnych aneksów socjalnych dla pracowników.

One thought on “Wypoczynek w biurze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *