Mieszkanie marzeń

W poprzednim wpisie mieliśmy przyjemność podzielić się z Wami naszymi odczuciami na temat „domu marzeń”. Dzisiaj mamy okazję poszerzyć nasze poprzednie rozważania o aranżację wnętrz dla mieszkań, które charakteryzują się mniejszą powierzchnią użytkową.

W dzisiejszym wpisie przedstawimy dwa mieszkania, które zostały zaaranżowane przez firmę JFM Furniture z Warszawy. Dziękujemy bardzo za udostępnienie zdjęć. Jest to uzupełnienie wpisu Nowoczesna Kuchnia, w którym przedstawiliśmy wyłącznie kuchenne aranżacje. Więc zaczynajmy!

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pierwsze zaaranżowane wnętrze to apartament w Warszawie, przy ulicy Złotej 44. Projekt, a następnie jego realizacja charakteryzuje się nowoczesnym minimalizmem. Do jego wykonania zostały użyte wysokiej jakości materiały. Kolorem przewodnim jest biel, która dominuje w całym mieszkaniu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Wg statystyk to właśnie w niej spędzamy najwięcej naszego czasu. Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania potraw! W kuchni odbywają się wielogodzinne debaty na najważniejsze tematy. To właśnie w kuchni wiele osób podejmuje kluczowe decyzje. Dlatego zabudowa kuchenna powinna być niezwykle funkcjonalna.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W prezentowanej kuchni – meble charakteryzują się dość dużą dozą minimalizmu. Szafki kuchenne zostały pozbawione typowych uchwytów. Został zastosowany dotykowy system blumowski, który umożliwia zamykanie i otwieranie szafek.

Aby otworzyć szafkę lub szufladę, wystarczy dotknąć front szuflady bądź szafki. Jest to bardzo proste w użytkowaniu rozwiązanie. Rozwiązanie charakteryzują się wysoką niezawodnością i długoletnim działaniem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Nowoczesna kuchnia musi charakteryzować się wysokimi walorami estetycznymi, za którymi powinna iść w parze odpowiednia ergonomia. Coraz częściej spotykanym trendem jest fakt, iż zabudowy kuchenne posiadają wyspy, w których zamontowana jest płyta grzewcza lub piekarnik.

Kolejnym pomieszczeniem, na które warto zwrócić uwagę to oczywiście łazienka. Dlaczego? Wg statystyk jest to drugie pomieszczenie, do którego przywiązujemy największą uwagę podczas remontu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Na zdjęciach została przedstawiona nowoczesna łazienka. Została ona wykonana w dwóch przewodnich kolorach: biel i odcienie szarości. Zamontowanie dwóch umywalek to doskonałe rozwiązanie. Z rana wszyscy spieszymy się do pracy, szkoły. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy pospać troszeczkę dłużej!

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Szaf w domu nigdy nie będzie za mało. Dlatego warto zastosować szafy wnękowe, które charakteryzują się znacznie większą pojemnością. Najważniejszą zaletą zastosowania szaf wnękowych to możliwość zagospodarowania wnęk, które w innym przypadku pozostały by niewykorzystane. Ponadto meble wykonywane na wymiar można dostosować do posiadanej przestrzeni. Jest to bardzo ważne w przypadku mniejszych mieszkań, w których każdy m2 jest na wagę złota.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Szafy wnękowe można tak zaprojektować i wkomponować w bryłę pomieszczenia, iż są praktycznie niewidoczne dla oka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rozkład półek, które są przedstawione na poniższym zdjęciu. To my decydujemy o ich ilości i rozstawie. Dzięki temu możemy w nich pomieścić nietypowe rzeczy tj: deska do pracowania, narty, itp.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jeśli nie jesteście zwolennikami minimalistycznych aranżacji wnętrz to poniższy przykład powinien przypaść Wam do gustu. Jest to nowoczesna i bardzo ciepła aranżacja niewielkiego mieszkania.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W przeciwieństwie do poprzednie aranżacji wnętrz, charakteryzuje się dużą liczbą ciekawych dodatków. Dodatki zostały dobrane w różnych kolorach, które idealnie dopełniają białą tonację wnętrza. Pasiaste krzesła, niebieskie poduszki to tylko niektóre z dodatków. To właśnie one nadają ciepła prezentowanym pomieszczeniom.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak już wcześniej wspomnieliśmy nowoczesne kuchnie w większości przypadków są wyposażone w wyspy kuchenne. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Po pierwsze umożliwia lepszą organizację pracy w kuchni. Podczas przygotowywania ulubionych dań posiadamy nieprzerwany kontakt wzrokowy z innymi domownikami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Czy zauważyliście szafę wnękową na poniższym zdjęciu? Została zgrabnie ukryta w czarnej ścianie. Jest ona praktycznie niewidoczna dla wzroku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Natomiast niepozorne drzwi skrywają dostęp do królestwa półek, które mogą pomieści ogromną ilość domowych akcesoriów. Poniższe zdjęcie doskonale potwierdza wielokrotnie przytaczaną tezę: „szafy wnękowe to doskonałe rozwiązanie – zagospodarują każdą niewykorzystaną przestrzeń.”

  

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej kolejny przykład szafy wnękowej, która pomieści dziesiątki ubrań. Czy szafy dostępne w sklepach są tak samo użyteczne i pomieszczą identyczną ilość rzeczy. Odpowiedź jest oczywista: NIE.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dzisiaj zaprezentowaliśmy dwa pomysły na aranżację nowoczesnego mieszkania w bloku. Mogą one być wyjściem do Waszym pomysłów na zaaranżowanie swojego mieszkania.

Jak zawsze zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *