Aranżacja mieszkania – meble kuchenne Twoich marzeń

Dzisiejszy wpis chcielibyśmy poświęcić na przedstawienie dwóch aranżacji mebli kuchennych, które charakteryzują się całkiem odmienną stylistyką i kolorystyką. Obie aranżacje mebli do kuchni odznaczają się najwyższą jakością wykonania i są zaprojektowane wg najlepszych standardów projektowych.

Wpis ma pokazać jak można zaaranżować kuchnię w dwóch przeciwnych stylach. A efekt będzie bardzo interesujący i spełni wymagania klientów o różnych preferencjach. Wiedzą o tym doskonale architekci wnętrz, iż od zawsze toczy się spór, pomiędzy zwolennikami nowoczesnych aranżacji meblowych, a miłośnikami mebli o bardziej klasycznej nucie. Spór jest nie do rozstrzygnięcia. Natomiast projektując meble dla konkretnego klienta, znając jego preferencje, możemy sprostać jego wymaganiom – niezależnie czy wystrój wnętrz ma mieć nowoczesne znamiona, czy klasyczną nutę.

Zarówno meble klasyczne i nowoczesne mają jeden wspólny mianownik – muszą być funkcjonalne i pasować wizualnie do danego pomieszczenia. Wybierając klasyczne rozwiązania, nie rezygnujemy z najnowocześniejszych zdobyczy technik meblarskich. Klasyczne meble mogą zostać wyposażone w systemy firmy Blum, które umożliwiają nam otworzenie szuflady lub szafki poprzez dotyk jej frontu.

Również do wykonania mebli klasycznych i nowoczesnych używane są materiały identycznej jakości. Jedyna różnica to wygląd mebli.

Pierwsza propozycja, to nowoczesna aranżacja kuchni. Meble kuchenne zostały wykonane w brązowej i siwej tonacji.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Projektant wnętrz postawił na nowoczesność. Więc jednym z jej synonimów jest umiejscowienie wyspy w kuchni. Wyspa został oczywiście wyposażona w płytę indukcyjną. Ciekawy efekt wizualny daje podwieszany sufit z punktowym oświetleniem, które zapewniają halogeny. Natomiast niepowtarzalnego charakteru nadaje lampa, która została zawieszona centralnie nad płytą kuchenną. Dzięki niej blat kuchenny będzie zawsze doskonale oświetlony a przygotowywanie potraw jeszcze przyjemniejsze.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Po przeciwnej stronie wyspy kuchennej znalazła się zabudowa ściany, która jest w całości udekorowana przez szafki kuchenne. Do jej realizacji zostały wykorzystane dwa przeciwstawne kolory: ciepły brąz oraz ciemny odcień grafitu. Dzięki temu został uzyskany ciekawy efekt przestrzenny, który optycznie powiększa powierzchnię kuchni.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wykorzystanie płytek z motywem plastra miodu nadaje bardzo ciekawego i zarazem nowoczesnego charakteru całej aranżacji kuchni. Delikatne podświetlenie, które zostało zamontowane pod wiszącymi szafkami, daje dodatkowe ciepło i potęguje nutę nowoczesności. Przy zgaszonych światłach, ten motyw nada romantycznego charakteru podczas kolacji przy świecach.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Spiżarka w pobliżu kuchni to bardzo praktyczny pomysł, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Niestety z powodu braku miejsca jest często pomijany. W tym przypadku udało się wygospodarować kilka metrów na to pomieszczenie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcie doskonale pokazuje jak praktycznym pomieszczeniem jest spiżarka. Zabudowa meblowa, która została wykonana od samej podłogi do sufitu, pomieści nie tylko zapasy żywnościowe. Na półkach z pewnością znajdzie się miejsce na różnego rodzaju sprzęty kuchenne, garnki i odświętne zastawy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Podsumowując powyższą aranżację kuchni można powiedzieć jedno – została doskonale przemyślana i idealnie wpasowana w bryłę mieszkania.

Teraz naszedł czas na drugi rodzaj mebli kuchennych, które charakteryzują się bardziej klasycznym wyglądem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Projektant wnętrze podstawił na białą kolorystykę mebli i gustowne, stylizowane dodatki. To właśnie te dodatki nadają niepowtarzalnego charakteru tej kuchni. Są one utrzymane w satynowej i brązowej kolorystyce.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Oczywiście do wykonania aranżacji, zostały wykorzystane meble na wymiar, które w idealny sposób wypełniają dostępną przestrzeń kuchni. Wykonanie paska na całej szerokości ściany ze stylizowanego dekoru to strzał w samą 10. Idealnie komponuje się z resztą elementów dekoracyjnych. Dodatkowo jeszcze bardziej uwypukla zamierzony efekt – stylizację całej kuchni na pierwsze dekady ubiegłego wieku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Naszą szczególną uwagę zwrócił dobór stylizowanych sprzętów kuchennych: okap, płyta kuchenna oraz piekarnik. Są one odpowiednio stylizowane i doskonale wpasowują się kolorystycznie do pozostałych dodatków. Wyszukanie tego rodzaju zestawu sprzętów było zapewne sporym wyzwaniem. Jest to przykład 100% zaangażowania projektanta wnętrz w przygotowanie i realizację aranżacji wnętrza.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Analizując przestrzeń pomiędzy blatem a podwieszanymi szafkami zaczęliśmy dochodzić do wniosku, iż ciekawą alternatywą było by zastosowanie paneli szklanych. Nasz pomysł opiera się na zastosowaniu paneli szklanych, które przykrywały by kamień elewacyjny.

Dlaczego właśnie panele szklane i kamień elewacyjny?

Położenie samego kamienia elewacyjnego w kuchni w tym miejscu to nie do końca przemyślany pomysł. Brak odpowiedniego zabezpieczenia spowodowałby szybkie jego zabrudzenie. Dlatego warto go zabezpieczyć. Doskonale sprawdzą się właśnie panele szklane, które oprócz funkcji ochronnej wydobędą z niego jeszcze większą głębie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Również tak prozaiczny element, jakim jest kran kuchenny, został starannie wybrany. Podwieszane szafki zostały wyposażone w delikatne oświetlenie, które nada przyjemną poświatę na elementy ozdobne znajdujące się pod nim.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższa aranżacja, mimo klasycznej nuty, na pewno nie należy do nudnych. Wręcz przeciwnie – cechuje się wyjątkowym charakterem, który będzie pozytywnie wpływał na domowników. W tej kuchni czas nigdy się nie zatrzyma w miejscu! Więcej będzie płynął bardzo szybko podczas codziennych posiłków i rozmów przy stole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *