Aranżacja mieszkania – meble kuchenne Twoich marzeń

Dzisiejszy wpis chcielibyśmy poświęcić na przedstawienie dwóch aranżacji mebli kuchennych, które charakteryzują się całkiem odmienną stylistyką i kolorystyką. Obie aranżacje mebli do kuchni odznaczają się najwyższą jakością wykonania i są zaprojektowane wg najlepszych standardów projektowych.

Wpis ma pokazać jak można zaaranżować kuchnię w dwóch przeciwnych stylach. A efekt będzie bardzo interesujący i spełni wymagania klientów o różnych preferencjach. Wiedzą o tym doskonale architekci wnętrz, iż od zawsze toczy się spór, pomiędzy zwolennikami nowoczesnych aranżacji meblowych, a miłośnikami mebli o bardziej klasycznej nucie. Spór jest nie do rozstrzygnięcia. Natomiast projektując meble dla konkretnego klienta, znając jego preferencje, możemy sprostać jego wymaganiom – niezależnie czy wystrój wnętrz ma mieć nowoczesne znamiona, czy klasyczną nutę.

Zarówno meble klasyczne i nowoczesne mają jeden wspólny mianownik – muszą być funkcjonalne i pasować wizualnie do danego pomieszczenia. Wybierając klasyczne rozwiązania, nie rezygnujemy z najnowocześniejszych zdobyczy technik meblarskich. Klasyczne meble mogą zostać wyposażone w systemy firmy Blum, które umożliwiają nam otworzenie szuflady lub szafki poprzez dotyk jej frontu.

Również do wykonania mebli klasycznych i nowoczesnych używane są materiały identycznej jakości. Jedyna różnica to wygląd mebli.

Pierwsza propozycja, to nowoczesna aranżacja kuchni. Meble kuchenne zostały wykonane w brązowej i siwej tonacji.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Projektant wnętrz postawił na nowoczesność. Więc jednym z jej synonimów jest umiejscowienie wyspy w kuchni. Wyspa został oczywiście wyposażona w płytę indukcyjną. Ciekawy efekt wizualny daje podwieszany sufit z punktowym oświetleniem, które zapewniają halogeny. Natomiast niepowtarzalnego charakteru nadaje lampa, która została zawieszona centralnie nad płytą kuchenną. Dzięki niej blat kuchenny będzie zawsze doskonale oświetlony a przygotowywanie potraw jeszcze przyjemniejsze.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Po przeciwnej stronie wyspy kuchennej znalazła się zabudowa ściany, która jest w całości udekorowana przez szafki kuchenne. Do jej realizacji zostały wykorzystane dwa przeciwstawne kolory: ciepły brąz oraz ciemny odcień grafitu. Dzięki temu został uzyskany ciekawy efekt przestrzenny, który optycznie powiększa powierzchnię kuchni.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wykorzystanie płytek z motywem plastra miodu nadaje bardzo ciekawego i zarazem nowoczesnego charakteru całej aranżacji kuchni. Delikatne podświetlenie, które zostało zamontowane pod wiszącymi szafkami, daje dodatkowe ciepło i potęguje nutę nowoczesności. Przy zgaszonych światłach, ten motyw nada romantycznego charakteru podczas kolacji przy świecach.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Spiżarka w pobliżu kuchni to bardzo praktyczny pomysł, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Niestety z powodu braku miejsca jest często pomijany. W tym przypadku udało się wygospodarować kilka metrów na to pomieszczenie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcie doskonale pokazuje jak praktycznym pomieszczeniem jest spiżarka. Zabudowa meblowa, która została wykonana od samej podłogi do sufitu, pomieści nie tylko zapasy żywnościowe. Na półkach z pewnością znajdzie się miejsce na różnego rodzaju sprzęty kuchenne, garnki i odświętne zastawy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Podsumowując powyższą aranżację kuchni można powiedzieć jedno – została doskonale przemyślana i idealnie wpasowana w bryłę mieszkania.

Teraz naszedł czas na drugi rodzaj mebli kuchennych, które charakteryzują się bardziej klasycznym wyglądem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Projektant wnętrze podstawił na białą kolorystykę mebli i gustowne, stylizowane dodatki. To właśnie te dodatki nadają niepowtarzalnego charakteru tej kuchni. Są one utrzymane w satynowej i brązowej kolorystyce.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Oczywiście do wykonania aranżacji, zostały wykorzystane meble na wymiar, które w idealny sposób wypełniają dostępną przestrzeń kuchni. Wykonanie paska na całej szerokości ściany ze stylizowanego dekoru to strzał w samą 10. Idealnie komponuje się z resztą elementów dekoracyjnych. Dodatkowo jeszcze bardziej uwypukla zamierzony efekt – stylizację całej kuchni na pierwsze dekady ubiegłego wieku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Naszą szczególną uwagę zwrócił dobór stylizowanych sprzętów kuchennych: okap, płyta kuchenna oraz piekarnik. Są one odpowiednio stylizowane i doskonale wpasowują się kolorystycznie do pozostałych dodatków. Wyszukanie tego rodzaju zestawu sprzętów było zapewne sporym wyzwaniem. Jest to przykład 100% zaangażowania projektanta wnętrz w przygotowanie i realizację aranżacji wnętrza.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Również tak prozaiczny element, jakim jest kran kuchenny, został starannie wybrany. Podwieszane szafki zostały wyposażone w delikatne oświetlenie, które nada przyjemną poświatę na elementy ozdobne znajdujące się pod nim.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższa aranżacja, mimo klasycznej nuty, na pewno nie należy do nudnych. Wręcz przeciwnie – cechuje się wyjątkowym charakterem, który będzie pozytywnie wpływał na domowników. W tej kuchni czas nigdy się nie zatrzyma w miejscu! Więcej będzie płynął bardzo szybko podczas codziennych posiłków i rozmów przy stole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *