Spotkania z klientami

Nieodzownym elementem funkcjonowania każdej firmy są spotkania biznesowe z jej potencjalnymi klientami. Są oni kluczowi dla każdej firmy. Tak jak bez pracowników również bez nich firma nie mogła by funkcjonować na rynku.

Dlatego warto poruszyć ten temat w kontekście mebli biurowych, które zdobią pomieszczenia przeznaczone do rozmów z kontrahentami i klientami. To właśnie te pomieszczenia powinny przykuwać uwagę osób, które odwiedzają lokale firmowe. Powinny być wizytówką firmy i atutem w rękach sprawnego sprzedawcy czy negocjatora.

Również projektant wnętrz powinien poświęcić im odpowiednio dużo uwagi.

Poniżej prezentujemy różne koncepcje tego rodzaju pomieszczeń, od bardzo zachowawczych form przez umiarkowane do wręcz futurystycznych wnętrz. Więc zaczynajmy.

Naszą listę otwiera pomieszczenie o bardzo stonowanym i minimalistycznym wystroju. Ściany zostały pomalowane białą farbą, na podłodze została dobrana lekko popielata wykładzina z delikatną strukturą 3D. Akcentem, który przełamuje białą tonację, są czerwone fotele. Wg nas aranżacja poprawna, która doskonale sprawdzi się w każdym biurze. Jest neutralna a zarazem szykowana.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Druga z prezentowanych aranżacji jest zbliżona do poprzedniej. Również kolorystyka ścian jest utrzymana w białej tonacji. Natomiast posiada pewne szczegóły, które nadają jej bardziej nowoczesnych kształtów. Po pierwsze: mocna, zielona wykładzina stanowiąca doskonały kontrast dla ścian. Drugi element to ciemny sufit, który jest również odpowiednim kontrastem dla białych ścian. Dopełnieniem całości są nowoczesne fotele biurowe, które dopełniają nowoczesną nutę tego pomieszczenia biurowego. Aranżacja neutralna i nowoczesna. Doskonała propozycja do każdego biura.

Źródło: http://jfm-furniture.pl – doskonały przykład zastosowania drzwi szklanych w pomieszczeniu firmowym

Kolejna aranżacja jest bardzo zbliżona do powyższej. Różnią je detale: inny rodzaj oświetlenia, bardziej futurystyczne fotele i stolik. To właśnie te detale sprawiają, iż aranżacja są do siebie zbliżone kolorystycznie, lecz efekt końcowy jest całkiem odmienny. Uznanie dla projektanta tych obydwu wnętrz.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniża i powyższa aranżacja to wariacja nawiązująca do powyższych wnętrz. Są one ciekawe, przytulne i z pewnością spełnią swoje funkcje w firmie. W tym miejscu warto podkreślić fakt, iż wiele osób nie lubi nowoczesnych wnętrz. Dlatego warto stosować tradycyjne rozwiązania, które są uzupełnione o nowoczesne meble biurowe i ciekawe dodatki.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

No dobrze, tradycyjne lub inaczej mówiąc bardziej zachowawcze meble biurowe mamy już za sobą. A co z osobami, które chcą posiadać nowoczesne pokoje spotkań z klientami. Poniżej kilka bardzo ciekawych wnętrz, które z pewnością przypadną do gustu osobom preferującym nowoczesne kształty.

Pierwsza nasza propozycja to „zielony zawrót głowy”. Jest to bardzo ciekawa koncepcja wykończenia wnętrza. Zarówno podłoga jak i ściany zostały wyłożone tym samym materiałem. Dzięki temu został uzyskany ciekawy charakter tego wnętrza. Dopełnieniem całości jest oryginalny, futurystyczny stolik wokół którego zostały umiejscowione różnokolorowe krzesła.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejne wnętrza są wyjątkowe. Są to bardzo ciekawe i odważne aranżacje, które zostały oparte na mocnej kolorystyce i nowoczesnych meblach biurowych. Tego rodzaju pomieszczenia są dedykowane do firm, które chcą podkreślić swoją identyfikacje wizualną w oczach potencjalnych klientów. Firma poprzez taki wystrój pomieszczeń przesyła jasny przekaz: jesteśmy nowoczesną i prężną firmą, która nie boi się wyzwań.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kontrahenci przebywający w takich pomieszczeniach są poddawani niewidocznej presji. Nowoczesne i nieszablonowe wnętrza robią na nich wrażenie. Dzięki temu podczas negocjacji handlowych od samego początku występuje przewaga po stronie gospodarza. Jego pozycja wyjściowa w rozmowach jest lepsza, dysponuje imponującymi pomieszczeniami firmowymi, które podkreślają dynamiczny charakter firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Każde pomieszczenie do rozmów z klientami powinno być odseparowane od innych pracowników firmy. Prowadzone rozmowy mogą być poufne, a ich ustalenia nie powinny dotrzeć do wszystkich pracowników firmy. Z drugiej strony mamy obowiązek zapewnienia prywatności naszym klientom, którzy powinni móc swobodnie z nami rozmawiać. Do tego celu doskonale nadają się ścianki szklane, które posiadają wiele zalet.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pierwszą, niekwestionowaną zaletą przemawiającą za wykorzystaniem ścianek szklanych są aspekty wizualne. Ścianki szklane – zabudowy szklane, które doskonale prezentują się w pomieszczeniach biurowych – nadają im lekkości. Drugi aspekt to efekt psychologiczny. Klienci, którzy widzą inne osoby w pomieszczeniach, chętniej skorzystają z oferty firmy. Występuje efekt domina, który polega na podążaniu za innymi. Jeśli oferta firmy jest dobra dla innych to powinna spełnić również moje oczekiwania.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Projektując pomieszczenia do spotkań z klientami należy uwzględnić przede wszystkich charakter danej firmy. W firmach prawniczych czy księgowych lepiej sprawdzą się bardziej tradycyjne rozwiązania. Nie oznacza to, iż muszą charakteryzować się klasyczną nutą. Doskonale pokazują to pierwsze aranżacje wnętrz z naszego zestawienia. Są one zachowawcze a zarazem bardzo ciekawe. Natomiast w firmach z branży IT, doradczych czy inwestycyjnych doskonale sprawdzą się nowoczesne wnętrza, które podkreślą dynamikę i nowoczesność danej firmy.

One thought on “Spotkania z klientami

  1. Olwier 1971

    Pierwsze wrażenie firmy jest bardzo ważne, ale tutaj każde wykonanie zasługuje na piątkę. Miło się ogląda tak fajne pomysły na zagospodarowanie często nie dużej powierzchni. W takiej firmie podpisanie umowy takim pomieszczeniach będzie zdecydowanie przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *