Szkło w pomieszczeniach firmowych

W poniższym wpisie zaprezentujemy możliwości wykorzystania szkła w pomieszczeniach firmowych. Dla większości z nas temat szkła kojarzy się lustrami lub oknami. Nic w tym dziwnego. Są to typowe zastosowania szkła w budownictwie.

Wachlarz zastosowania luster w pomieszczeniach jest dość szeroki. Od tradycyjnych i oczywistych po bardziej wyrafinowane. Szklane zwierciadła możemy najczęściej spotkać w łazienkach. Ich zastosowanie jest oczywiste – sprawdzenie naszego wyglądu i dokonanie odpowiednich korekt.

Natomiast lustra stosuje się również w innym celu. Odpowiednie wkomponowanie luster w pomieszczenia, umożliwia ich optyczne powiększenie. Jest to technika bardzo chętnie stosowana przez projektantów wnętrz, którzy mają zaprojektować aranżacje dla małych lokali firmowych lub mieszkań na sprzedaż w budownictwie wielorodzinnym.

Natomiast szkło w firmie można zastosować w całkiem inny sposób. Jest coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa typowych ścianek działowych. Ścianki szklane umożliwiają wyodrębnienie osobnych pomieszczeń w firmie. Są coraz częściej wykorzystywane w pomieszczeniach tupu Open Space. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób stworzyć odpowiednie pomieszczenia dla pracowników. Kolejną zaletą ścianek szklanych są ich niewątpliwe walory estetyczne. Szkło w samo w sobie posiada bardzo ciekawy i szlachetny charakter. Jeśli zostanie on uzupełniony ciekawymi nadrukami, wtedy zabudowy szklane mogą przerodzić się w ciekawe kompozycje graficzne. Właśnie taką kompozycję graficzną ilustruje poniższe zdjęcie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ścianki szklane są przeważnie łączone z drzwiami szklanymi. Zastosowanie tego rodzaju drzwi posiada przynajmniej dwie zalety. Drzwi szklane charakteryzuje większa odporność na uszkodzenia mechaniczne w przeciwieństwie do drzwi wykonanych z płyty MDF i pokrytych fornirem. Druga to walory estetyczne. Drzwi szklane mogą być nawiązaniem lub integralną częścią kompozycji graficznej, która została wykonana ze ścianek szklanych.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ścianki szklane idealnie sprawdzają się do utworzenia pokoi spotkań z klientami, które wymagają zachowania prywatności. Wystarczy zastosować mleczny nadruk na szkle. Dzięki temu wnętrze pokoju jest mało widoczne. Natomiast z zewnątrz mamy ciekawy efekt wizualny, który nadaje ciekawego charakteru pomieszczeniom firmowym.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Warto zwrócić uwagę na poniższe zdjęcie, które prezentuje szerszą perspektywę. Z lewej strony znajdują się pokoje biurowe, które zostały odgrodzone ściankami szklanymi. Po prawej stronie stanowiska pracy, który zostały ukryte za ciekawie wkomponowaną roślinnością znajdującą się na szafkach biurowych. Pomysł bardzo ciekawy i oryginalny.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej kolejne zdjęcie, które prezentuje gąszcz pomieszczeń biurowych. Czy prezentowały by się tak okazale przy zastosowaniu standardowych ścianek działowych? Jak sądzicie? Wg nas zastosowanie innego rozwiązania nadało by ciężkości i zniwelowało zamiary projektanta wnętrz. Natomiast ścianki szklane to idealny wybór.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na powyższym i poniższym zdjęciu, ścianki szklane mogą otrzymać różnego rodzaju fakturę. Mogą to być delikatne pionowe pasy lub ciekawe wzory, które nawiązują do wiązań chemicznych.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Nic nie stoi na przeszkodzie aby ścianki szklane były idealnie przezroczyste. Takie rozwiązania mają również swój urok. Wszystko zależy od przeznaczenia danego pomieszczenia i ogólnej myśli projektowej architekta wnętrz.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Zwłaszcza jeśli stosujemy je do odgrodzenia pomieszczeń, w których pracują pracownicy firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownik będzie wydajniej pracował, gdyż jego zachowanie w pomieszczeniu jest widoczne z zewnątrz. Stosując przezroczyste ścianki szklane wywieramy poniekąd efekt psychologiczny na pracownikach, którzy mają świadomość iż są doskonale widoczni przez innych członków zespołu i ich przełożonych.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Omawiając zastosowania szkła w firmie, warto przytoczyć jeszcze jeden przykład. Szkło idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju barierek zabezpieczających schody. Poniżej przykład takiego zastosowania.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe i poniższe zdjęcie pokazuje bardzo ciekawe połączenie szkła, metalu drewna i elementów roślinnych. Zestawienie ich w jednym miejscu daje niepowtarzalny efekt wizualny, który na długi czas zapadnie każdemu w pamięci.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dlatego nie bójmy się stosować elementów szklanych w swoich aranżacjach wnętrz. Niech szkło w waszych projektach nie będzie ograniczone do luster czy prysznicowych kabin. Można go wykorzystać w o wiele ciekawszy sposób. Efekty będą z pewnością bardzo insertujące i przypadną do gustu waszym klientom. Szkło idealnie łączy się z drewnem i metalem. Dlatego jest uniwersalnym materiałem budowlanym, który można stosować zarówno w lokalach firmowych i pomieszczeniach domowych.

One thought on “Szkło w pomieszczeniach firmowych

  1. Olga

    Pomieszczenia biurowe prezentują się super. Sama mogłabym pracować w takim ładnym biurze. Widać , że najmniejsze szczegóły są dopracowane. Wszystko gra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *