Nieszablonowe meble biurowe

Słysząc meble biurowe, większości z nas przychodzi na myśl niezliczona liczba biurek, krzeseł i szaf na dokumenty. To fakt, że te elementy wystroju najczęściej pojawiają się w lokalach firmowych. Lecz czy na pewno?

Tak i nie – odpowiedź na to pytanie zależy od tego jakie aranżacje wnętrz wybierzemy do porównania. My dzisiaj wybraliśmy te mniej konwencjonalne, a przez to o wiele ciekawsze!

Nasze zestawienie można podzielić na następujące rodzaje aranżacji mebli biurowych:

  • meble pracownicze, które przeznaczone są do wypoczynku w przerwach od pracy,
  • nieszablonowe konstrukcje meblowe
  • meble biurowe, które mają pełnić funkcje reprezentacyjne w firmie.

1. Meble pracownicze, które przeznaczone są do wypoczynku w przerwach od pracy

Meble biurowe w tej grupie są przeznaczone do szeroko rozumianego wypoczynku pracowników w przerwach od pracy. W tym czasie pracownicy powinni regenerować swoje siły w miłym otoczeniu. Do tej grupy mebli biurowych można zaliczyć rozwiązania, które umożliwiają spożywanie posiłków. Zaliczyć należy do nich również meble, które są przeznaczone stricte do wypoczynku. W tej grupie mebli biurowych znajdą się wszelkiego rodzaju kanapy, fotele i pufy wraz z otaczającymi je zabudowami meblowymi.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższy przykład prezentuje zestaw mebli biurowych, które mają na celu umożliwić wypoczynek pracownikom firmy. Wygodne sofy, gustowny drewniany stoliczek oraz bogata biblioteka filmów. Czego więcej trzeba, aby przyjemnie spędzić wolny czas w firmie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jeśli w firmie nie ma miejsca na osobny pokój (bardzo częsta przypadłość pomieszczeń OpenSpace) to trzeba stworzyć zaciszne miejsce. Przykład powyżej. Oczywiście mogą pojawić się głosy iż wykorzystując ścianki szklane można byłoby wydzielić i zamknąć takie pomieszczenie. Lecz nie zawsze wykorzystanie ścianek szklanych jest konieczne. Stosują otwartą zabudowę meblową uzyskamy na pewno równie ciekawy efekt. Przewaga takiego rozwiązania nad ściankami szklanymi to uzyskanie lekkiego i ciekawego elementu wystroju wnętrza.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Każdą przestrzeń można wykorzystać i ciekawie zaaranżować. Wystarczy niewielki akcent meblowy i możemy uzyskać ciekawy efekt. Dodatkowo warto zwrócić uwagę jak zgrabnie zostały wkomponowane szafy wnękowe w bryłę pomieszczenia. Na pierwszy rzut oka szafy wnękowe są praktycznie niewidoczne.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pracownik musi również jeść. Dlatego warto zadbać o ten aspekt mebli pracowniczych w każdej firmie. Poniżej gustowny przykład ław i stołów, które zapewnią komfortowe posiłki w pracy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Aneksy socjalne dla pracowników to ważny element każdej firmy. Tego rodzaju meble biurowe powinny być bardzo wygodne. Nie wolno zapominać o walorach estetycznych, które są jednym z najważniejszych aspektów podczas projektowania aranżacji meblowych.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

2. Nieszablonowe konstrukcje meblowe

Do drugiej grupy mebli biurowych można zaliczyć nieszablonowe i rzadko spotykane w firmach konstrukcje meblowe. Należą do nich z pewnością nieszablonowe sale konferencyjne czy aule.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wielogodzinne wystąpienia menadżerów firmy z pewnością umilą wygodne siedziska z poduszkami. Dzięki temu wszystkie osoby na sali będą mogły skupić się na prezentacji nowego produktu lub strategii firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Zastosowanie rozwiązań zaczerpniętych z auli wykładowej umożliwi lepszą widoczność prelegenta. Osoby z dalszych rzędów będą miały dobrą widoczność mówcy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich podwyższeń, które są standardowym rozwiązaniem w salach kinowych.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wiele osób zastanawia się dlaczego do projektowania tego rodzaju rozwiązań używa się żywej tonacji. Czemu nie użyć stonowanych barw? Po pierwsze czy prezentowane rozwiązania nie są ciekawsze? Wg nas tak. Drugi powód to chęć pobudzenia słuchaczy. Żywe kolory pobudzają nasz umysł do działania i lepszej aktywności.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W naszym zestawieniu mamy również meble wykonane z litego drewna. Połączenie ciemnych desek z bogatą roślinnością i gustownymi lampami – dla nas to przysłowiowy strzał w 10.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

3. Meble biurowe, które mają pełnić funkcje reprezentacyjne w firmie

Trzeci rodzaj to meble, które mają pełnić funkcje ozdobne i reprezentacyjne w danej firmie. Można je najczęściej spotkać w centralach dużych firm.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ich najważniejszym zadaniem jest eksponowanie marki wśród potencjalnych kontrahentów, którzy przybywają na negacje do siedziby firmy. Tego rodzaju meble biurowe mają pokazać prestiż firmy oraz jej ugruntowaną pozycję na rynku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *