Wita nas od samego progu w każdej firmie

Witają nas od samego wejścia do budynku, są nieocenione w codziennej pracy każdej firmy. Oczywiście są to lady recepcyjne, które dumnie reprezentują pomieszczenia większości firm. Lady recepcyjne te mniejsze, średnie i te największe to wizytówka każdego biura.

To właśnie z ladą recepcyjną ma zawsze kontakt osoba wchodząca do pomieszczeń firmowych. Lady reprezentacyjne pełnią szczególną funkcje w pomieszczeniach:

  • wszelkiego rodzaj gabinetów lekarskich i stomatologicznych,
  • gabinetach odnowy biologicznej i SPA,
  • kancelariach prawnych,
  • zwykłych firmach, w których przyjmowani są kontrahenci.

Rzadko można spotkać pomieszczenia firmowe, do których nie przychodzą interesanci. Dlatego warto zaprezentować ciekawe propozycje lad recepcyjnych, które zmieszczą się praktycznie w każdym pomieszczeniu.

W pierwszej kolejności zaprezentujemy lady recepcyjne, które są utrzymane w białej tonacji. Jest to kolor neutralny i tego rodzaju lady idealnie wpasują się w każdą przestrzeń biurową. Następnie mamy kilka przykładów lad, które zostały wykonane w odcieniach drewna. Na sam koniec zostawiliśmy ladę recepcyjną w bardzo odważnej tonacji.

1. Lady recepcyjne w białej tonacji

Nasze zestawienie lad recepcyjnych rozpoczynamy od białej kolorystyki. Lady recepcyjne w tym kolorze sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Mogą godnie prezentować kancelarie prawne, biura rachunkowe, gabinety medyczne, firmy usługowe czy hotele. Biel to najbardziej uniwersalny kolor!

Pierwsza z prezentowanych lad zdobi wnętrza firmy ubezpieczeniowej Allianz. Została ona utrzymana w białej tonacji. Ciekawe podświetlenie wraz z frontowym wykończeniem nadaje jej bardzo ciekawego i nowoczesnego charakteru. Tego rodzaju lada recepcyjna idealnie sprawdziła by się również w holu recepcji hotelowej czy nowoczesnej klinice medycyny estetycznej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Następna lada recepcyjna dumnie prezentuje wnętrza firmy Roche. Jest ona utrzymana w dwóch barwach. Front lady został wykonany z lekko, kremowego materiału. Uzupełnieniem bieli jest blat, który został wykonany w jasnych odcieniach drewna.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Warto zwrócić uwagę jak blat zgrabnie oplata ladę recepcyjną i stanowi integralne połączenie drewnianej podłogi ze ścianą, która również została pokryta fornirem. Dzięki temu cała kompozycja wnętrza stanowi jedną, spójną całość.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Biała lada i praktycznie niewidoczne szafy wnękowe – idealne połączenie wzornictwa z ergonomią. Tego typu rozwiązania nie dość, iż są bardzo atrakcyjne wizualne to zarazem posiadają walory użytkowe. W szafach wnękowych możemy pomieścić odzież wierzchnią interesantów danej firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcie potwierdza tezę, iż białe lady recepcyjne doskonale sprawdzają się w każdej stylistyce kolorystycznej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Prezentowane wnętrze, oprócz przewodniej bieli zostało wzbogacone w żywe dodatki. Gustowne, zielone fotele oraz mini stoliczek wykonany z drewna to idealne uzupełnienie i kontrast do reprezentacyjnej lady recepcyjnej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Biel i błękit to zawsze idealne połączenie kolorów. W tym przypadku zastosowanie odcieni błękitu miało na celu nawiązanie do nazwy firmy. Lada recepcyjna została wykonana z białego forniru i jest raczej małych rozmiarów. Taki typ lady sprawdzi się nawet w najmniejszym biurze!

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Następny przykład to bardzo ciekawe połączenie wielostanowiskowej lady recepcyjnej z barwami drewna. Lada została wykonana dla firmy Regus. Drewniana boazeria umiejscowiona za ladą recepcyjną jest doskonałym kontrastem do śnieżnobiałej kolorystyki frontów i blatu lady.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej propozycja lady recepcyjnej do większych pomieszczeń. Masywny rozmiar lady został zniwelowany drewnianym akcentem. Dzięki temu prostemu akcentowi bryła lady nabrała znacznej lekkości i doskonale komponuje się ze złotymi lampami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

2. Lady recepcyjne w kolorach drewna

Po białych propozycjach nadszedł czas na lady recepcyjne w innych kolorach. Pierwsza z nich to niewielkich rozmiarów lada recepcyjna dla studia BBC.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jest to idealna propozycja do mniejszych pomieszczeń. Tego typu lada recepcyjna sprawdzi się również z gabinetach lekarskich i wszelkiego rodzaju gabinetach kosmetycznych i SPA.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Analizując konstrukcję lady recepcyjnej warto zwrócić na sprytny zabieg stylistyczny, który nadaje jej znacznej lekkości. Zastosowanie podłużnych listw nadało całej bryle ciekawego i wyjątkowo lekkiego kształtu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej następne propozycje ciekawych lad recepcyjnych. Rozwiązania w kolorystyce drewna idealnie wpasowują się ciemniejsze pomieszczenia.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Tego typu lady recepcyjne idealnie sprawdzą się we wnętrzach retro. Drewno to naturalny materiał, który idealnie komponuje się z wszelkiego rodzaju kamieniami czy ceglanymi akcentami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

3. Lady recepcyjne w odważnej tonacji

Na sam koniec zostawiliśmy futurystyczną i bardzo ciekawą ladę recepcyjną w mocnej tonacji. Jest to doskonały przykład połączenia ciekawej wizji projektowej z doskonałym wykonaniem. Wszystkie elementy pomieszczenia idealnie ze sobą współgrają.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Prezentując powyższe lady staraliśmy się położyć nacisk na możliwie największy uniwersalizm opisywanych rozwiązań. Dobór lad nie był przypadkowy. Staraliśmy się zestawić takie przykłady lad recepcyjnych, które będą dla was inspiracją. Z drugiej strony większość z prezentowanych rozwiązań można przenieść do praktycznie każdej wielkości lokalu biurowego. Jak zawsze zapraszamy do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *