Wita nas od samego progu w każdej firmie

Witają nas od samego wejścia do budynku, są nieocenione w codziennej pracy każdej firmy. Oczywiście są to lady recepcyjne, które dumnie reprezentują pomieszczenia większości firm. Lady recepcyjne te mniejsze, średnie i te największe to wizytówka każdego biura.

To właśnie z ladą recepcyjną ma zawsze kontakt osoba wchodząca do pomieszczeń firmowych. Lady reprezentacyjne pełnią szczególną funkcje w pomieszczeniach:

  • wszelkiego rodzaj gabinetów lekarskich i stomatologicznych,
  • gabinetach odnowy biologicznej i SPA,
  • kancelariach prawnych,
  • zwykłych firmach, w których przyjmowani są kontrahenci.

Rzadko można spotkać pomieszczenia firmowe, do których nie przychodzą interesanci. Dlatego warto zaprezentować ciekawe propozycje lad recepcyjnych, które zmieszczą się praktycznie w każdym pomieszczeniu.

W pierwszej kolejności zaprezentujemy lady recepcyjne, które są utrzymane w białej tonacji. Jest to kolor neutralny i tego rodzaju lady idealnie wpasują się w każdą przestrzeń biurową. Następnie mamy kilka przykładów lad, które zostały wykonane w odcieniach drewna. Na sam koniec zostawiliśmy ladę recepcyjną w bardzo odważnej tonacji.

1. Lady recepcyjne w białej tonacji

Nasze zestawienie lad recepcyjnych rozpoczynamy od białej kolorystyki. Lady recepcyjne w tym kolorze sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Mogą godnie prezentować kancelarie prawne, biura rachunkowe, gabinety medyczne, firmy usługowe czy hotele. Biel to najbardziej uniwersalny kolor!

Pierwsza z prezentowanych lad zdobi wnętrza firmy ubezpieczeniowej Allianz. Została ona utrzymana w białej tonacji. Ciekawe podświetlenie wraz z frontowym wykończeniem nadaje jej bardzo ciekawego i nowoczesnego charakteru. Tego rodzaju lada recepcyjna idealnie sprawdziła by się również w holu recepcji hotelowej czy nowoczesnej klinice medycyny estetycznej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Następna lada recepcyjna dumnie prezentuje wnętrza firmy Roche. Jest ona utrzymana w dwóch barwach. Front lady został wykonany z lekko, kremowego materiału. Uzupełnieniem bieli jest blat, który został wykonany w jasnych odcieniach drewna.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Warto zwrócić uwagę jak blat zgrabnie oplata ladę recepcyjną i stanowi integralne połączenie drewnianej podłogi ze ścianą, która również została pokryta fornirem. Dzięki temu cała kompozycja wnętrza stanowi jedną, spójną całość.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Biała lada i praktycznie niewidoczne szafy wnękowe – idealne połączenie wzornictwa z ergonomią. Tego typu rozwiązania nie dość, iż są bardzo atrakcyjne wizualne to zarazem posiadają walory użytkowe. W szafach wnękowych możemy pomieścić odzież wierzchnią interesantów danej firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcie potwierdza tezę, iż białe lady recepcyjne doskonale sprawdzają się w każdej stylistyce kolorystycznej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Prezentowane wnętrze, oprócz przewodniej bieli zostało wzbogacone w żywe dodatki. Gustowne, zielone fotele oraz mini stoliczek wykonany z drewna to idealne uzupełnienie i kontrast do reprezentacyjnej lady recepcyjnej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Biel i błękit to zawsze idealne połączenie kolorów. W tym przypadku zastosowanie odcieni błękitu miało na celu nawiązanie do nazwy firmy. Lada recepcyjna została wykonana z białego forniru i jest raczej małych rozmiarów. Taki typ lady sprawdzi się nawet w najmniejszym biurze!

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Następny przykład to bardzo ciekawe połączenie wielostanowiskowej lady recepcyjnej z barwami drewna. Lada została wykonana dla firmy Regus. Drewniana boazeria umiejscowiona za ladą recepcyjną jest doskonałym kontrastem do śnieżnobiałej kolorystyki frontów i blatu lady.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej propozycja lady recepcyjnej do większych pomieszczeń. Masywny rozmiar lady został zniwelowany drewnianym akcentem. Dzięki temu prostemu akcentowi bryła lady nabrała znacznej lekkości i doskonale komponuje się ze złotymi lampami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

2. Lady recepcyjne w kolorach drewna

Po białych propozycjach nadszedł czas na lady recepcyjne w innych kolorach. Pierwsza z nich to niewielkich rozmiarów lada recepcyjna dla studia BBC.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jest to idealna propozycja do mniejszych pomieszczeń. Tego typu lada recepcyjna sprawdzi się również z gabinetach lekarskich i wszelkiego rodzaju gabinetach kosmetycznych i SPA.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Analizując konstrukcję lady recepcyjnej warto zwrócić na sprytny zabieg stylistyczny, który nadaje jej znacznej lekkości. Zastosowanie podłużnych listw nadało całej bryle ciekawego i wyjątkowo lekkiego kształtu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej następne propozycje ciekawych lad recepcyjnych. Rozwiązania w kolorystyce drewna idealnie wpasowują się ciemniejsze pomieszczenia.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Tego typu lady recepcyjne idealnie sprawdzą się we wnętrzach retro. Drewno to naturalny materiał, który idealnie komponuje się z wszelkiego rodzaju kamieniami czy ceglanymi akcentami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

3. Lady recepcyjne w odważnej tonacji

Na sam koniec zostawiliśmy futurystyczną i bardzo ciekawą ladę recepcyjną w mocnej tonacji. Jest to doskonały przykład połączenia ciekawej wizji projektowej z doskonałym wykonaniem. Wszystkie elementy pomieszczenia idealnie ze sobą współgrają.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Prezentując powyższe lady staraliśmy się położyć nacisk na możliwie największy uniwersalizm opisywanych rozwiązań. Dobór lad nie był przypadkowy. Staraliśmy się zestawić takie przykłady lad recepcyjnych, które będą dla was inspiracją. Z drugiej strony większość z prezentowanych rozwiązań można przenieść do praktycznie każdej wielkości lokalu biurowego. Jak zawsze zapraszamy do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *