Studentem być

Studentem być i mieszkać jak król w akademiku! Tak to nie żart i nie tytuł nowego, amerykańskiego filmu. Również w naszym kraju studenci mogą wygodnie mieszkać podczas studiów.

Przykładem tego jest akademik w Gdańsku, który został wyposażony w meble i sprzęty najwyższej jakości.

Projektując tego rodzaje aranżacje wnętrz natkniemy się na kilka problematycznych kwestii, które należy rozwiązać już na etapie deski kreślarskiej. Pierwsza z nich to bardzo mała powierzchnia wnętrz. Inwestorzy budując tego rodzaju budynki, chcą uzyskać jak największą liczbę dostępnych pokoi / mieszkań do wynajęcia. Zazwyczaj pomieszczenia mają nie więcej niż kilkanaście m2. Na tej powierzchni musi znaleźć się miejsce dla:

  • wygodnego łóżka,
  • biurka do nauki,
  • aneksu kuchennego,
  • łazienki.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na powyższym zdjęciu, pomieszczenie jest dość małe i charakteryzuje się nietypowymi proporcjami dla prostokąta. Na tej niewielkich przestrzeni musiało się znaleźć miejsce dla biurka, łóżka oraz szafek. Tylko dzięki meblom na wymiar i dobrze przemyślanemu projektowi wnętrza jest to możliwe.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Warto zwrócić uwagę, że nie każde pomieszczenie jest identycznych kształtów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż taka sytuacja jest normalna w budownictwie wielomieszkaniowym. Jest to związane z występowaniem części wspólnych tj: klatka schodowa, widny, ciągi wentylacyjne.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Mała ilość miejsca to doskonały sprawdzian dla szaf wnękowych, które doskonale wypełnią każdą przestrzeń.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Aneks kuchenny to kolejne miejsce, które jest niezbędne w mieszkaniu Żaka. Szczególnie podczas przygotowań do sesji. W czasie wielogodzinnej nauki będzie niezastąpionym miejsce do spożywania szybkich posiłków.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kuchnia została zaprojektowana z dbałością o każdy detal. Meble kuchenne zostały wykonane na wymiar i zapewniają wszystkie udogodnienia jak w normalnej kuchni. Jedyna różnica to wielkość pomieszczenia, która w żaden sposób nie wpłynęła na funkcjonalność kuchni.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kuchnia posiada wszystkie niezbędne sprzęty: lodówkę, płytę grzewczą, kuchenkę mikrofalową oraz pokaźną liczbę szafek kuchennych. Było to możliwe dzięki przemyślanemu projektowi i zastosowaniu mebli na wymiar, w tym szaf wnękowych.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Oczywiście nie mogło zabraknąć kuchennego stołu, który z pewnością będzie pełnił wiele funkcji.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dopełnieniem całego projektu wnętrz jest nowoczesna łazienka, którą prezentuje poniższe zdjęcie. Również to pomieszczenie jest w pełni funkcjonalne i doskonale przemyślane. Łazienka została utrzymana w odcieniach granitu i bieli.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Cała aranżacja została doskonale przemyślana i wykonana z dbałością o każdy szczegół. Zastosowanie jasnej kolorystyki było podyktowane kwestiami funkcjonalnymi. Odnowienie pomieszczeń po poprzednich lokatorach ułatwia zastosowanie białej farby i frontów szafek. Nie trzeba dobierać kolorów, które zostały zastosowane pierwotnie. Wystarczy kupić puszkę białej farby i z powodzeniem można odnowić wnętrza.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Tak małe pomieszczenia muszą być wypełnione meblami w 100%. Doskonale nadają się do tego meble do zabudowy, które można idealnie wkomponować w najmniejszą przestrzeń. Powyższe zdjęcia pokazują jak pojemne są szafy wnękowe. To dzięki nim studenci mogą zmieścić niezliczoną liczbę książek, pomocy naukowych oraz rzeczy osobistych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *