Lady recepcyjne – najciekawsze realizacje 2017 roku

Rok 2017 obfitował w bardzo ciekawe realizacje meblowe. Na naszym blogu przeważały wpisy, które prezentowały firmowe aranżacje meblowe. Więc naturalnym jest, że takie podsumowanie należy zrobić i pokazać zestawienie zbiorcze.

Wiele osób z was zastanawia się, dlaczego wybraliśmy lady recepcyjne do podsumowania, a nie inny rodzaj mebli?

Odpowiedź jest, przynajmniej z naszego punku, dość oczywista. Po pierwsze lady recepcyjne to jeden z najważniejszych elementów każdej aranżacji meblowej. To właśnie z ladą recepcyjną ma kontakt każdy klient, który odwiedza lokal biurowy. Po drugie wiele firm (zwłaszcza tych mniejszych) nie zmienia całego wystroju firmy, a wymienia ladę recepcyjną na bardziej okazałą. Ten prosty zabieg może całkowicie odmienić wnętrze każdego lokalu usługowego.

Mając już kilka słów wstępu za sobą, należy przejść do prezentacji konkretnych realizacji i naszego komentarzu do nich. Poniżej pierwsza propozycja lady recepcyjnej, która idealnie sprawdzi się w każdym biurze.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Prezentowana powyżej lada recepcyjna charakteryzuje się wysokim uniwersalizmem. Jej gabaryty umożliwiają jej umiejscowienie w biurze o praktycznie dowolnej wielkości. Doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju gabinetach medycznych i stomatologicznych. Jej nowoczesny charakter, który został połączony z odcieniami brązu, sprawia iż taka lada recepcyjna znajdzie zastosowanie w firmach konsultingowych i rachunkowych.

Natomiast naszą uwagę zwróciło bardzo ciekawe podświetlenie lady recepcyjnej, które w połączeniu z wykładziną imituje promienie słońca. Ten efekt spodoba się zapewne wszystkim klientom, którzy będą odwiedzali to pomieszczenie. Zwłaszcza w gabinecie stomatologicznym, promienie słoneczne, dodadzą nam otuchy przed wizytą na fotelu dentystycznym.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejna lada recepcyjna to kwintesencja nowoczesności i unikalnego wzornictwa. Tak futurystyczne lady to rzadkość i należy je stawiać za wzór. Kolorystyka lady jest na tyle uniwersalna, iż tego rodzaju rozwiązanie znajdzie miejsce w każdym nowoczesnym biurze.

Pomysł dodania sznurków z przodu lady, które łączą jej dół z blatem, nadaje jej niespotykany charakter. Dzięki temu lada recepcyjna będzie intrygowała gości i zostanie zapamiętana. Takie podejście do projektowania lad recepcyjnych i poczekalni ma bardzo duże znaczenie marketingowe. Szczególnie w dobie portali społecznościowych, na których można wykorzystać jej zdjęcia do promocji firmy. Potencjalny klient wertując Internet w poszukiwaniu ofert, przegląda wiele konkurencyjnych stron. Zazwyczaj oferta na nich zawarta jest do siebie zbliżona merytorycznie i cenowo. Jak wyróżnić się na tle innych firm – właśnie zdjęciem takiej lady na stronie firmowej lub na profilu społecznościowym. Klient na pewno zwróci na nią uwagę i będzie chciał odwiedzić taką firmę, aby na własne oczy zobaczyć jej wystrój.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższa koncepcja lady recepcyjnej znajdzie zastosowanie w lokalach, które posiadają rozległy hol wejściowy. Idealnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju biurowcach, w których potrzebna jest okazała lada recepcyjna, a poszczególne firmy mają swoje pomieszczenia biurowe na piętrach. Zastosowanie frontowej zabudowy szklanej znacząco podnosi walory estetyczne lady recepcyjnej. Dzięki zastosowaniu mlecznego szkła, zabudowa szklana skutecznie zasłania wnętrze lady.

 

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na powyższych zdjęciach, lada recepcyjna posiada bardzo długi blat, który umożliwi pracę recepcjonistów na przynajmniej 3 stanowiskach. Lada swoją kolorystyką nawiązuje do całej aranżacji wnętrza holu – zwłaszcza do ścian, które zostały wykończone brązowym fornirem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak w przypadku wszystkich realizacji firmy JFM Furniture z Warszawy nie mogło zabraknąć wyjątkowej dbałości o wszystkie detale wykończenia. Proszę zwrócić uwagę na zbliżenie, które prezentuje idealne wykończenie zaokrąglonych rogów oraz spasowanie wszystkich elementów lady recepcyjnej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Lada recepcyjna została wyposażona w niezliczoną ilość półek, które są oczywiście nie widoczne dla klientów wchodzących do budynku. Natomiast półki te sprawdzą się idealnie do segregowania korespondencji i dokumentów, które są adresowane do poszczególnych firm w budynku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejna lada recepcyjna to doskonała propozycja dla wszystkich placówek medycznych i kosmetycznych. Biała kolorystyka lady będzie podkreślać sterylność placówki medycznej bądź kosmetycznej. Natomiast jej małe gabaryty, pozwolą na jej umiejscowienie w najmniejszym gabinecie medycznym.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Opisując tą ladę recepcyjną nie można nie zwrócić uwagi na jej bardzo ciekawe wzornictwo. Prostej bryle sześcianu został nadany bardzo nowoczesny i niepowtarzalny kształt. Frontowe, zaokrąglone wycięcie nawiązuje do obniżenia blatu. Dzięki temu całość bryły nabrała niespotykanej lekkości.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższą ladę recepcyjną widzielibyśmy z firmach projektowych i architektonicznych. Również, naszym zdaniem, doskonale sprawdziła by się w firmach informatycznych. Nasza sugestia związana jest z jej futurystycznym charakterem i mocną kolorystyką. Taki frontdesk na pewno zaintryguje potencjalnych klientów, którzy oczekują kreatywnego podejścia do ich zleceń.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe i poniższe zdjęcia prezentują królową wszystkich lad recepcyjnych. Projekt, koncepcja i wykonanie nie ma ze sobą równych. Dlatego niech sama lada przemówi do Państwa. Nasz komentarz w tym miejscu jest zbędny.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Nie mogliśmy się jednak powstrzymać i musimy coś napisać więcej o tej ladzie.  Poniższe i powyższe zdjęcie prezentuje wg nas idealną formę wykonania, która jest niezwykle rzadko spotykana na polskim rynku. Nie musimy już wspominać o dbałości o każdy szczegół wykonania – zdjęcia to najlepiej obrazują.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższa lada recepcyjna to klasyka gatunku. Prosta, a zarazem elegancka forma idealnie sprawdza się w każdym biurze. Przełamaniem całej bryły jest czarne logo firmy. Wg nas takie lady recepcyjne są bardzo ciekawą alternatywą dla osób, które chcą uniknąć odważniejszych form.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyżej prezentowana lada recepcyjna to wg nas druga w kolejce do miana najciekawszej lady roku 2017. Naszą szczególną uwagę zwrócił jest futurystyczny i nietypowy kształt. Dodatkowo zestawienie kolorów czerni i bieli w tej realizacji nabrało nowego wymiaru. Dlatego uważamy, że ta lada posiada bardzo uniwersalny charakter, który sprawdzi się w każdym lokalu usługowym czy biurowym. Jedynym problemem mogą być jej gabaryty. Lecz sądzimy, iż można wykonać nieco mniejszy model lady.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ostatnia z prezentowanych propozycji jest bardzo ciekawa. Lada niby posiada charakter sześcianu, a prezentuje się jakoś inaczej. Prezentowane zdjęcia pokazują, iż dzięki pomysłowości projektanta mebli i drobnym zabiegom stylistycznym, można w łatwy sposób zaburzyć regularną bryłę. Dzięki takim zabiegom meble dostają niespotykanej lekkości i ciekawego charakteru. Oczywiście duże znaczenie ma wykorzystany materiał, który w tym przypadku jest najwyższej jakości.

To tyle jeśli chodzi o lady recepcyjne, które wybraliśmy do podsumowania roku 2017. Mamy nadzieję, że przypadną one Państwu do gustu. Dla wielu projektantów i wykonawców mebli na zamówienie, mogą być inspiracją. Zapraszamy do dyskusji.

One thought on “Lady recepcyjne – najciekawsze realizacje 2017 roku

  1. Kamilek

    Super zestawienie. Naprawdę blog się rozwija. Zazdroszę dojścia do tak dobrych zdjęć. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *