Meble na specjalne zamówienie cz. 2

Dzisiejszy wpis to kontynuacja wpisu Meble na specjalne zamówienie, w którym została przedstawiona aranżacja kina Cinema City w Poznaniu.

Opisana w nim aranżacja pokazała jedną z ciekawszych koncepcji meblowych, z jaką mieliśmy styczność i mogliśmy przestawić na naszym blogu. Dzisiaj kolejna porcja ciekawych zdjęć, które prezentują meble pracownicze w najlepszym wydaniu. Jak poprzednio cała aranżacja wnętrz charakteryzuje się dużą złożonością technologiczną. Również powierzania, na której zostały zamontowane meble biurowe robi duże wrażenie.

Natomiast z naszej strony pragniemy podziękować firmie JFM Furniture z Warszawy, która wykonała opisywany w dzisiejszym wpisie projekt i wyraziła chęć podzielenia się z nami zdjęciami z wykonanych prac. Bez jej udziału nie powstał by poniższy wpis. Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę z naszym blogiem.

Jak każde renomowane pomieszczenie biurowe nie mogło obejść się bez unikalnej lady recepcyjnej. Prezentowana lada recepcyjna została wykonana z jasno brązowego forniru. Przód lady recepcyjnej zdobią drewniane listwy, które mają imitować promienie słoneczne. Motyw słońca potęguje podświetlany dół lady recepcyjnej oraz odpowiednia nawiązanie na podłodze, która imituje odbijające się promienie słońca. Cały efekt sprawia bardzo ciekawe wrażenie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcie prezentuje wyjątkową dbałość o szczegóły i jeszcze lepiej obrazuje detale lady recepcyjnej. Każdy klient, których wchodzi do pomieszczeń biurowych tej firmy, zwróci na nią uwagę.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dwa poniższe zdjęcia doskonale ukazują zamierzony efekt projektanta. Lada recepcyjna ma napawać słonecznymi emocjami osoby, które wchodzą do biura. Na poniższych zdjęciach doskonale widać opisywany efekt imitacji promieni słonecznych, który zaczyna się od frontu lady a kończy na podłodze. Imitowane promienie słońca rozchodzą się pod odpowiednim kontem, a także zwiększają swoją szerokość. Naprawdę bardzo innowacyjny i ciekawy pomysł.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcie prezentuje ladę recepcyjną z boku. Na tym zdjęciu widzimy końcowy efekt imitacji promieni słonecznych. Dolne podświetlenie frontu lady i jej boków dopełnia całość i sprawia, że imitowane promienie stają się jeszcze bardziej realne.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej drugi bok lady recepcyjnej, który dotychczas był niewidoczny. Oczywiście obok lady recepcyjnej nie mogło zabraknąć loga firmy. Klient musi wiedzieć czy znalazł się w odpowiednim miejscu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pierwsze wrażenie mamy już za sobą i to jakie! Czas przejść do kolejnych elementów aranżacji wnętrz. A są nimi przepiękne schody do nieba. No prawie. Lecz na ten element aranżacji należy zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze takie schody dają duże możliwości popisowe dla projektanta wnętrz. W tym przypadku efekt został osiągnięty. Po drugie zwróci na nie uwagę każdy, gdyż jest to znaczący element w biurze – przynajmniej gabarytowo. Połączenie szkła, metalu i drewna daje zazwyczaj bardzo dobre efekty. W szczególności jak wszystkie detale klatki schodowej zostaną wykonane z materiałów wysokiej jakości i ze szczególną dbałością o każdy detal wykończenia. Wykorzystanie zabudowy szklanej, która ciągnie się przez wiele metrów nadaje wyjątkowego klimatu. Dzięki temu klatka schodowa nabrała wyjątkowej lekkości, a zastosowana zabudowa szklana (źródło: https://cienkusz.com.pl) spełnia wszystkie założenia estetyczne i funkcjonalne.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Na poniższym i powyższym zdjęciu możemy podziwiać piękne, oszklone barierki. Trochę współczujemy firmie sprzątającej – będzie miała nad czym pracować 😉 Natomiast pracownicy i klienci firmy będą mogli cieszyć się przepięknymi widokami z klatki schodowej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejne bardzo istotne pomieszczenie w firmie, o tak dużej liczbie pracowników, to aneks socjalny. Wypoczęty i najedzony pracownik to wydajny pracownik. Wiedzą o tym specjaliści od projektowania wnętrz oraz właściciele renomowanych firm. Dlatego coraz chętniej inwestują w komfortowe aneksy socjalne dla swoich pracowników. Ponadto jak możemy zauważyć po wpisach na naszym blogu, kolejne prezentowane pomieszczenia pracowników, są coraz ciekawsze i bardziej innowacyjne. Firmy prześcigają się w stworzeniu jak najlepszych warunków pracy dla swoich pracowników. Już od dawna oprócz aspektów związanych z wynagrodzeniem pracownika, liczą się inne czynniki, które zachęcają najlepszych pracowników do związania się z daną firmą.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak możemy zauważyć na poniższych i powyższych zdjęciach aneks socjalny został wyposażony w różnego rodzaju i kształtu stoły, fotele i krzesła. Oczywiście łatwo zauważyć, że jest ich inne przeznaczenie. Stoły z krzesłami służą pracownikom do spożycia posiłku. Natomiast stoły, obok których zlokalizowane są fotele do krótkiego wypoczynku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W naszym odczuciu cała koncepcja kolorystyczna jest bardzo ciekawa, choć osobiście zmienilibyśmy stoły przeznaczone do posiłków na bardziej kolorowe. Dwa przemienne kolory stołów podkreśliły by jeszcze bardziej charakter całego miejsca.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Aneks socjalny dla pracowników nie mógł by się obejść bez odpowiednich szafek i typowego wyposażenia tj: lodówka, mikrofala, itp. Czyżbym zapomniał o czymś? Oczywiście o zmywarce, a w tym wypadku o 3 zmywarkach. Mamy 21 wiek i pracownik nie może tracić czasu na ręczne mycie naczyń. Musi efektywnie pracować, a w wolnych chwilach od pracy – odpoczywać. Dlatego w tak dużym aneksie socjalnym zostały zamontowane 3 zmywarki. Zapewne jest to związane z liczbą osób, które mogą jednocześnie z niego korzystać.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dodatkowo projektując tego typu rozwiązania należy przewidzieć dużą liczbę schowków, które będą niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Liczba szklanek, talerzy czy sztuców jest ogromna. Dlatego tak ważne jest zaprojektowanie odpowiednich szafek, które pomieszczą taką liczbę przyborów kuchennych. Dodatkowym wyzwaniem jest ergonomia takiego miejsca. Z takiej firmowej kuchni korzysta jednocześnie wiele osób. Istotne jest zatem odpowiednie rozmieszczenie sprzętów i schowków, w taki sposób aby ich używanie nie kolidowało ze sobą. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się meble do zabudowy, które wykorzystują w 100% dostępne miejsce.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pracownik pragnie spokojnie zjeść, potrzebuje wyciszenia. Z pomocą przyjdą wygodne ławy z wysokimi oparciami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasz umysł postrzega tego rodzaju rozwiązania, za bardziej odosobnione. Podwyższone oparcie siedzisk jest postrzegane przez nas jako swoistego rodzaju bariera i odgrodzenie od innych użytkowników aneksu socjalnego.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcia prezentują pomieszczenia wypoczynkowe, w których pracownik może spokojnie odpocząć lub porozmawiać z kolegami z pracy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Uwagę należy zwrócić na panoramiczny kominek, który ma wywołać jeszcze cieplejszą atmosferę w miejscu pracy. Jest tak doskonale wkomponowany w ścianę, iż mało uważni obserwatorzy, mogą go na pierwszy rzut oka nie zauważyć.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Następne zdjęcia prezentują szafy na rzeczy pracowników. W tak dużej firmie, na pewno powinno być ich dużo. Szafy zostały tak zaprojektowane, że tworzą swoistego rodzaju ścianę, która oddziela pomieszczenie rekreacyjne od ciągów komunikacyjnych. Jak tak dalej pójdzie to pozycja ścianek szklanych może być mocno zagrożona.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ostatnie dwa zdjęcia prezentują szafy na odzież wierzchnią i obuwie pracowników. Naszą uwagę zwróciła ciekawa fototapeta, która na pewno jest ciekawym elementem wnoszącym dodatkowe walory estetyczne do tej części pomieszczeń biurowych.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

I na koniec nie mogło zabraknąć szaf wnękowych, które idealnie sprawdzają się w praktycznie każdego rodzaju pomieszczeniach biurowych i domowych. W tym przypadku szafy wnękowe mają otwarty charakter. Zostało to podyktowane ich przeznaczeniem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Podsumowując całą realizację. Nam bardzo przypadła do gustu. Rzadko mamy możliwość zapoznania się z tak szerokim frontem prac i ich finalnym efektem. Jeśli chodzi o aspekty wizualne to należy ocenić całość prac na mocne 5 z plusem. A jak wam się podoba tego rodzaju aranżacja wnętrz? Może byście coś w niej zmienili? Czekamy na wasze sugestie w komentarzach.

 

 

2 thoughts on “Meble na specjalne zamówienie cz. 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *