Diabeł tkwi w szczegółach

Nawet najlepszy projekt wykończenia wnętrz może zostać zniwelowany przez drobne detale związane z wykonaniem mebli. Dzisiaj pragniemy Państwu zaprezentować realizacje wnętrz, w których wszystko dopięte jest na przysłowiowy, ostatni guzik.

Nasuwa się zapewne pytanie, czemu chcemy poświęcić temu zagadnieniu wpis na blogu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Na własne oczy widzieliśmy wiele wnętrz, które na projekcie wyglądały idealnie, a rzeczywistość pokazywała całkiem inny efekt. Powodem takiego stanu rzeczy należy szukać w wykonawcach, którzy realizowali projekt. Należy zwrócić uwagę na wszystkie detale i etapy wykończenia. Każdy rodzaj prac jest niezwykle ważny dla końcowego efektu, począwszy od rozmieszczenie kontaktów i włączników światła, poprzez odpowiednie położenie podłóg i kafelków, po należyty wykonanie mebli do pomieszczeń. To właśnie meble nadają ostatniego szlifu i nadają odpowiedni charakter pomieszczeniu.

Mając za sobą krótkie wprowadzenie do tematu należy przejść do konkretnych przykładów i omówić ich zalety oraz ewentualne minusy – jeśli takowe znajdziemy. Do naszej analizy posłuży nam realizacja firmy JFM Furniture z Warszawy, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości mebli pracowniczych do firm.

W każdej firmie jest miejsce, w którym potencjalni klienci mają pierwszy kontakt z danym przedsiębiorstwem – zazwyczaj jest to recepcja. Jest to miejsce, które powinno wywrzeć pozytywne wrażenie na klienci. W przeciwnym razie, może wyjść z lokalu firmy. Taki efekt jest na pewno nie pożądany przez właścicieli firm. Natomiast nie rzadko się zdarza, że o nim zapominają nie inwestując w meble dobrej jakości. My natomiast skupmy się na właściwych rozwiązaniach, które zachęcą potencjalnych klientów!

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyżej została zaprezentowana lada recepcyjna, która jest elementem spójnej całości. Lada recepcyjna posiada standardową bryłę sześcianu, która została zaburzona półowalnym wycięciem. Ten prosty zabieg sprawił, iż lada recepcyjna prezentuje się bardzo ciekawie i zachęca do wejścia dalej, w głąb firmy. Efekt osiągnięty.

Kolejnym istotnym elementem każdej firmy jest poczekalnia dla klientów. Powinna być przytulna i komfortowa, aby osoby w niej przebywające, w miłej atmosferze spędziły czas oczekują na przyjęcie przez pracownika firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W prezentowanej realizacji dominują odcienie bieli i szarości. Są to kolory neutralne, które idealnie sprawdzają się w tego rodzaju pomieszczeniach. Oczywiście taka tonacja barw powinna zostać uzupełniona o ciekawe wstawki czy akcenty, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniom biurowym.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Doskonałym pomysłem są kolorowe poduszki umieszczone na sofach. Dzięki temu cała kompozycja staje się cieplejsza i zachowuje swój przewodni motyw. Dodatkowo jednolitość barw nie męczy oczu i osoby przebywające w takich pomieszczeniach są spokojne i zrelaksowane.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe i poniższe zdjęcie ilustruje motyw tego wpisu – diabeł tkwi szczegółach. Wystarczy zwrócić uwagę na unikalne wzornictwo sof oraz na ich precyzję wykonania. Siwe, pikowane osłony, doskonale komponują się z niebieskim odcieniem siedzisk. Dobranie kolorów jest idealne.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe zdjęcia, pokazuje jak istotną rolę pełnią wszelkiego rodzaju dodatki. Delikatna półka, na której zostały postawione donicę z kwitami, obraz na ścianie. Wszystko w idealnie dobranych barwach i kształtach. Obraz składa się z trzech części, jedna z nich w sprytny sposób nawiązuje do użytego błękitu w kanapach i wstawkach na podłodze. Dzięki temu całość pomieszczeń jest spójna i robi duże wrażenie na odwiedzających je osobach.

Również pomieszczenia pracowników nawiązują do całej wizji projektanta wnętrz. Wszechobecna biel posiada gustowne wstawki. Najczęściej są one w kolorze niebieskim. Właśnie te detale i dodatki zadecydowały, że całe wnętrze doskonale się prezentuje. W prezentowanej aranżacji nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Wszystkie dodatki zostały dokładnie wybrane, aby tworzyły spójną całość. Przykładem mogą być donice – duże nawiązują do tych mniejszych, które znajdują się na szafce umiejscowionej obok stanowiska pracy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Proszę zwrócić uwagę, jak zostały wkomponowane szafy wnękowe. Są praktycznie niewidoczne – pomijając chromowany uchwyt drzwi. Może pojawić się pytanie: dlaczego w tym przypadku zostały tak mało wyeksponowane a w innych przypadkach szafy wnękowe są charakterystycznym elementem wnętrza? Po pierwsze wszystko zależy od wizji projektanta. Po drugie, wybrany kierunek wystroju wnętrze, ma być upiększony przez drobne dodatki. Ten projekt został zrealizowany wg zasady nowoczesnego minimalizmu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Również aneks socjalny jest doskonale zaprojektowany i wykonany. Kolorystyka przewodnia to oczywiście biel i odcienie szarości. Całość jest dopełniona przez gustownie dobrane krzesła w kolorze niebieskim.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Od razu rzuca się w oczy jakość wykonania mebli do aneksu socjalnego. Wszystkie elementy szuflad zostały precyzyjnie wykonane i dopasowane. Nie mogło również zabraknąć systemu Blum, który zapewni ciche zamykanie szuflad.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Podsumowując – cała realizacja biura została wykonana perfekcyjnie. Wszystkie elementy tworzą spójną całość. Wybrana kolorystyka doskonale jest uzupełniona o odpowiednie wstawki i dodatkowe elementy, które dodają ciepła pomieszczeniom. Jakość wykonania mebli jest naprawdę z wysokiej półki, co można zauważyć na powyższych zdjęciach.

 

3 thoughts on “Diabeł tkwi w szczegółach

  1. Arleta

    Ciekawe wnętrze – bardzo dobrze zrealizowane i zaprojektowane. Wg mnie troszkę za zimne – preferuje cieplejsze tonacje kolorystyczne. Poza tym wszystko bez za strzeżeń.

  2. Łukasz G

    Kolorystyka może i bardzo stonowana – natomiast jest to zaleta w tego rodzaju pomieszczeniach. Ja widzę tu naprawdę dobrą robotę projektanta wnętrz i wykonawcy.

  3. Pingback: Korzyści, które płynną z kompleksowej realizacji pomieszczeń biurowych – Nowoczesne wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *