Telewizor w pokoju

Telewizor na ścianie w salonie, w kuchni, pokoju dziecięcym to coraz popularniejsze rozwiązanie, które jest często spotykane w domach. Powieszenie telewizora na ścianie to rozwiązanie estetyczne oraz bardzo praktyczne. Dzięki umiejscowieniu telewizora na ścianie możemy ukryć wszystkie przewody w maskownicy, która zostanie umieszczona w ścianie. Na zewnątrz nie widać żadnych przewodów, których przy obecnej technologii jest bardzo dużo.

Drugi plus takiego rozwiązania to fakt, iż możemy zawiesić telewizor w dowolnym miejscu. Wysokość jego montażu powinna być optymalna względem siedzisk zestawu wypoczynkowego, z którego będziemy oglądać telewizję. Wbrew pozorom, właściwa wysokość zawieszenia telewizora, jest bardzo ważne dla komfortu podczas oglądania ulubionych filmów czy programów, a przede wszystkim dla naszego zdrowia. Odpowiednia postawa podczas relaksu nie obciąża naszego kręgosłupa.

Ze względów estetycznych równie ważne, co zawieszenie telewizora na odpowiedniej wysokości, jest wybranie miejsca, w którym ma zostać zamontowany.

Na pierwszy rzut oka, umiejscowienie telewizora na ścianie wydaje się bardzo proste. Nic bardziej złudnego. Należy wybrać takie miejsce w pokoju aby telewizor był dobrze widoczny i należycie usytuowany względem kanap, na których będziemy go oglądać. Drugi aspekt to jego wpasowanie w wystrój pokoju. Należy go tak umieścić, aby jak najlepiej zlewał się z aranżacją wnętrza. Odstępstwem od tej reguły są minimalistyczne wnętrza, w których możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie, przy której nie ustawiamy żadnych mebli. Warto jednak wtedy udekorować samą ścianę – cegła, kamień czy nawet stonowany lub intensywny kolor przyjdą tu z pomocą.

W pokojach dziennych o tradycyjnej stylistyce najlepiej zawiesić telewizor nad stylową szafką RTV, komodą czy nawet kominkiem. Ich ciekawa forma odciągnie wzrok od nowoczesnego kształtu telewizora.

Poniżej prezentujemy ciekawe aranżacje wnętrz z naszym komentarzem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pierwsza aranżacja przedstawia wystrój minimalistyczny. Telewizor został ustawiony na niskiej, białej półce, która znajduje się na przeciwko kanapy. Umiejscowienie urządzenia jest prawidłowe i praktyczne. Dobranie białej półki do kontrastującej ściany, która została ozdobiona brązowym fornirem uważamy za bardzo ciekawy pomysł.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dzieci też oglądają telewizję – szczególnie bajki na dobranoc. Powieszenie urządzenia na ścianie uważamy za bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza ze względów bezpieczeństwa – nie zostanie on przypadkowo strącony przez dziecko. Ozdobny napis nad telewizorem odciąga trochę wzrok od urządzenia i sprawia, iż telewizor nie dominuje na tej ścianie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Nic dodać, nic ując. Prostota form i wysokiej jakości wykończenie. Cała aranżacja bardzo ładna, lecz umiejscowienie telewizora naszym zdaniem nie jest tu najlepsze.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dość futurystyczny salon. W nim również nie mogło zabraknąć miejsca na telewizor, który został bardzo dobrze wkomponowany w całość. Dzięki temu jest praktycznie nie widoczny na pierwszy rzut oka.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Telewizor widoczny z kuchni – pomysł idealny. Docenią go wszyscy domownicy. Również umiejscowienie samego urządzenia jest bardzo praktyczne i zasługuje na pochwałę.

Źródło: http://www.urzadzamy.pl

Powyższa aranżacja nawiązuje do zasady: jeśli wieszamy telewizor na ścianie, należy udekorować ścianę. W tym przypadku został wybrany kamień ozdoby. Ciekawy efekt daje półka, która została umiejscowiona w ścianie.

Źródło: http://ladnydom.pl

Powyższa aranżacja w naszym uznaniu jest poprawna jeśli chodzi o miejsc montażu telewizora. Natomiast pod względem zaaranżowania całego wnętrza, czegoś nam brakuje. A wam?

Źródło: http://www.homplex.pl

Ostatnia aranżacja jest bardzo ciekawa i mocno stylizowana. Bardzo nam się podobają pnie drzewa, które zostały użyte do zaaranżowania tego wnętrza. Doskonale korespondują do podłużnych donic, które zostały umieszczone obok telewizora.

3 thoughts on “Telewizor w pokoju

  1. Kasia W.

    Co ja bym oddała za taką kuchnię 😉 Jest piękna i szyta na moją miarę! A tak na poważnie to fajny wpis i zestawienie pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *