Wiosenne aranżacje wnętrz

Unikalne aranżację wnętrz w dużych firmach to już praktycznie standard. Ogólnopolskie a tym bardziej ogólnoświatowe korporacje doskonale zdają sobie sprawę jak ważna jest identyfikacja wizualna swojej marki, która rozpoczyna się od jej świadomości w głowach pracowników.

To właśnie pracownicy w centralach firmowych są trzonem działalności każdego przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważną kwestią jest ich świadomość związana z długofalową strategią firmy, jej celami operacyjnymi oraz sprzedawanym produktami bądź usługami.

To właśnie Ci pracownicy przekazują tą wiedzę na niższe szczeble organizacji, do poszczególnych oddziałów terenowych oraz szeregowych pracowników firmy. Dlatego tak ważną kwestią jest ich komfort pracy, równowaga oraz coraz częściej akcentowana „rodzinna atmosfera w miejscu pracy”.

Uzyskanie tych celów z pewnością znacznie ułatwiają nowoczesne pomieszczenia biurowe, które wprawiają w dobry nastrój podczas wielu godzin sprawdzonych w pracy.

A co lepiej wpływa na nas niż wiosna?

Dla większości z nas wiosna kojarzy się z powrotem słonecznych dni, odejściem zimowej szarugi. A co najważniejsze większość osób utożsamia tą porę roku z rozpoczęciem pewnego cyklu, który u większości z nas wywołuje pozytywne emocje.

Nic więc dziwnego, że tą zależność zauważyli projektanci wnętrz i postanowili ją wykorzystać w swoich projektach wnętrz.

Pierwszy przykład aranżacji o wiosennym zabarwieniu to wnętrza stacji BBC.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Od progu wita nas gustowna lada recepcyjna, która została wykonana z ciemnego drewna. Dodanie delikatnych, poziomych listw oraz frontowego podświetlenia nadało ladzie recepcyjnej niepowtarzalnego uroku. Nie bez znaczenia jest wybór ciemnego koloru drewna.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Doskonale z nim komponują się białe akcenty i zielone rośliny, które nadają wiosennego nastroju. Zwłaszcza te, które znajdują się w białych doniczkach na blacie lady recepcyjnej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Obok lady recepcyjnej znalazło się miejsce dla zestawu dwóch kanap, które zostały uzupełnione poduszkami w wiosennych kolorach. Zieleń i błękit to synonimy wiosny, które można zastosować w postaci dowolnych dodatków. To dzięki nim wnętrze otrzymuje finalny, wiosenny kształt.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe zdjęcie doskonale pokazuje jak małe dodatki wpływają na całokształt wnętrza. Niebieska lampa, błękitne obicie fotela czy gustowne zielone akcenty na stoliku. To wszystko sprawia, iż całość wnętrza nabiera zielonego i przyjemnego, wiosennego charakteru.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Komfort pracowników to jeden z kluczowych elementów, który gwarantuje długofalowy rozwój firmy. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym wnętrzom firmy praca może być czystą przyjemnością.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Żółte, zielone i błękitne barwy to prawdziwy synonim wiosny, która w pomieszczeniach tej firmy panuje przez okrągły rok.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Czemu nie pójść o krok dalej? Plażowe leżaki z pewnością znajdą amatorów wśród pracowników firmy. Krótki odpoczynek w takiej słonecznej scenerii z pewnością pozwoli naładować baterię na pozostałą część dnia.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wiosenne akcenty można zawrzeć w praktycznie każdym elemencie wystroju wnętrza. Wszystko zależy od kreatywnego podejścia i wizji projektowej. W poniższym przypadku oprócz klasycznych, wiosennych dodatków w postaci: poduszek, koloru obicia foteli zostały zastosowane ogrodowe hamaki.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Cały efekt potęguje otoczenie zieleni, która została umieszczona na meblościance wykonanej na wymiar.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Podobny rodzaj mebli na wymiar został wykorzystany do wydzielenia pomieszczenia na środku biura typu open space. W tym przypadku nie zostały wykorzystane meblowe ścianki szklane, które są najczęściej stosowane w tego rodzaju projektach.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dzięki odejściu od ścianek szklany, które zostały zastąpione naturalnym drewnem, udało się uzyskać wiosenne pomieszczenie. Kwieciste akcenty w połączeniu z soczysto zieloną wykładziną przywołują na myśl skojarzenia z kwitnącą łąką.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Niektórzy projektanci wnętrz pragną przenieść wiosnę w sposób dosłowny do pomieszczeń firmowych!

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Trawa na ścianach, sufitach – dlaczego nie! Jeśli doskonale komponuje się z innymi elementami wystroju wnętrza to wg nas doskonały pomysł.

Źródło: http://jfm-furniture.pl – przykład zabudowy szklanej na klatce schodowej: https://cienkusz.com.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Analizując powyższe „wiosenne” aranżacje wnętrz można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Najważniejszy z nich to sposób w jaki obecnie projektanci wnętrz nadają zamierzoną stylistykę dla danego pomieszczenia. Finalny efekt można uzyskać na dwa sposoby, które są ze sobą komplementarne. Pierwszy z nich to stosowanie odpowiednich dodatków, które nawiązują kolorystycznie do wiosennej aury. Drugi z nich to wykorzystanie przedmiotów, które jednoznacznie kojarzą się nam z wiosenną aurą. Należą do nich: hamaki, leżaki czy huśtawki ogrodowe. Niezależnie od wybranego sposobu, najważniejszy jest efekt finalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *