Sport to zdrowie czyli meble do kubu fitness

Popularnym stwierdzeniem jest, iż na wiosnę przypominamy sobie o naszym wyglądzie fizycznym i pragniemy zrzucić dodatkowe kilogramy, które uzbieraliśmy przez zimowe lenistwo.

My mamy na to radę – a raczej wpis na naszym blogu, który ma zachęcić do znalezienia najlepiej zaprojektowanego klubu fitness w Twoim mieście.

My również przygotowaliśmy dwie bardzo ciekawe propozycje mebli do klubu fitness. Nasze aranżacje są o tyle ciekawe, iż zostały utrzymane w całkowicie w dwóch odmiennych koncepcjach stylistycznych. Pierwsza z nich to stosowane, klasyczne kolory. Natomiast druga z nich została wyposażone w meble o bardzo radosnych i jaskrawych kolorach. Te dwie koncepcje pokazują, jak sami zobaczycie, że charakter klubu fitness może być bardzo różny a zarazem bardzo przyjemny dla jego klientów.

Zacznijmy od koncepcji mebli fitness o bardziej stonowanej kolorystyce.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na powyższej prezentacji mebli do klubu fitness, całość aranżacji została utrzymana w odcieniach szarości, beżu i bieli. Już na pierwszy rzut oka można odgadnąć zamysł projektanta – pomieszczenia siłowni mają sprawiać wrażenie bardzo ekskluzywnego miejsca, które jest przeznaczone dla wymagających klientów. Uroku całości dodają fronty szafek, które są subtelnie podświetlone. Dzięki temu zostaje spotęgowany efekt wizualny, który doskonale zwiększa prestiż tego klubu fitness.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W procesie projektowania tych konkretnych mebli fitness, autor przemyślał każdy detal aranżacji i zadbał o pełną wygodę klientów klubu fitness. Przykładem potwierdzenia tej tezy jest ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych mebli. Przestronne siedzisko, które jest nieopodal szafki z ręcznikami na pewno zapewni komfort po udanym treningu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejny przykład doskonałych umiejętności projektanta wnętrz, prezentuje powyższe zdjęcie. Przestrzeń pomieszczenia została wykorzystana w 100%. Oprócz maksymalizacji miejsca na szafki zostało umieszczone duże lustro, które doskonale komponuje się z bardzo ciekawą kompozycją podłogi. Delikatna, pomarańczowa poświata lustra dopełnia całości. Bardzo wyrafinowana kompozycja.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe i poniższe zdjęcie prezentuje wysoką dbałość o detale wykonania. Delikatna, pomarańczowa poświata lustra wykonanego na wymiar koresponduje z delikatnym, ledowym podświetleniem podłogi. Natomiast ten sam odcień został wykorzystany do ozdobienia boku siedzisk, które są przymocowane do ścian z szafkami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pozostawione rzeczy Klientów w szafkach muszą być bezpieczne. Dlatego warto zadbać oprócz walorów estetycznych o odpowiednią ochronne mienia. Do tego celu doskonale nadają się szafki zamykane na kluczyk. Również zamki w drzwiach szafek zostały odpowiednio dobrane i dodają dodatkowej ozdoby ich frontom.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pomieszczenia w klubie fitness to nie tylko szatnia. Nie może w nim zabraknąć komfortowej łazienki z natryskami. Przy projektowaniu tego rodzaju pomieszczenia trzeba uwzględnić fakt, iż będzie jednocześnie wykorzystywana przez wiele osób. Dlatego wykorzystanie luster na wymiar wydaje się oczywistym rozwiązaniem. Stosując tego rodzaju przeszklenia, możemy zastosować lustra na wymiar na całej szerokości ściany.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Doskonałe rozmieszczenie umywalek, na pewno poprawi ergonomię całego pomieszczenia. Duże lustra na całości ściany pomogą w odpowiednim zadbaniu o wygląd po męczącym treningu. A co najważniejsze jakość wykonania całości można przyrównać do wyglądu łazienek w najlepszych hotelach.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Zdjęcia pokazują, że projektant zadbał o każdy detal, a wykonawca sprawił iż wizja projektanta prezentuje się nieskazitelnie. Jest to pokaz jakości i precyzji wykonania, w której położono nacisk na najdrobniejszy detal i element. Dzięki temu osiągnięto bardzo dobry efekt wizualny, który rzadko można spotkać w klubach fitness.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Równie okazale prezentuje się część z natryskami. Ściana została ozdobiona płytkami ceramicznymi o strukturze małych kwadratów. Precyzyjne ułożenie ich na tak dużej powierzchni wymaga dużego doświadczenia ekipy montażowej. Doskonałym dopełnieniem są aluminiowe listwy, które zostały umieszczone obok drzwi natrysków. Całość daje doskonały, iluminujący efekt.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Podsumowując powyższą realizację można użyć jednego określenia – pomieszczenia emanują przepychem i komfortem. Każdy z nas chciałbym ćwiczyć w takim miejscu.

Natomiast teraz czas na drugą aranżację klubu fitness, która jest całkiem odmienna i równie ciekawa.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Druga prezentowana aranżacja jest przeciwieństwem pierwszych mebli fitness. Została ona oparta o bardzo żywe kolory. W zależności od pomieszczeń dominują inne kolory. Pomieszczenia socjalne dla Pań są utrzymane w odcieniach różu. Natomiast Panowie powinni doskonale odnaleźć się w zieleni, która jest tak bliska piłce nożnej.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na zdjęciach wszystko zostało zachowane w jednej gamie barw, która została wzbogacona o odcień szarości. Gustowne siedzisko na środku szatni ułatwi dostęp do otaczających go szafek. Dzięki takiemu położeniu wiele osób może równocześnie korzystać z szafek podczas zmiany ubrań.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ciekawym pomysłem jest rozdzielenie kanap przez siatkę. Takie rozwiązanie nadaje ciekawych walorów estetycznych. Dodatkowo umożliwia zachowanie odczucia prywatności przez użytkowników klubu fitness.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Tak jak w poprzednim przypadku oprócz walorów estetycznych zadbano o bezpieczeństwo pozostawionych rzeczy w szafkach. Szafki są zamykane na kluczyk. Dodatkowo fronty są podświetlone ledowym światłem, które z pewnością podnosi walory estetyczne.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Na powyższym i poniższym zdjęciu możemy podziwiać szatnię Panów. Koncepcja pomieszczenia nawiązuje do pomieszczeń Pań. Jedyna różnica to zmiana przewodniej barwy z różowej na odcienie zieleni.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Na zdjęciach z pomieszczeń męskich można lepiej zaobserwować ciekawe wkomponowanie siatki, które oddziela tylną część siedzisk. Dla mniej uważnych obserwatorów wspomnimy, iż widać doskonałe wykonanie tego elementu, które charakteryzuje się brakiem widocznych spawów.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dwa poniższe zdjęcia prezentują wysoką jakość wykonania szafek na ubrania i rzeczy klientów klubu fitness. Nawet tzw. „smycze” do kluczy zostały wykonane kolorze zielonym. Nie ma tu miejsca na przypadkowe elementy i kolory. Wszystko musi być doskonale spasowane, aby finalny efekt zachwycał potencjalnych klientów klubu fitness.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

I jak się Wam podoba zestawienie ciemnych stosunkowo, stonowanych kolorów z ciekawą i bardzo kolorową aranżacją?

Wg nas obydwie koncepcje mebli fitness mają coś w sobie. A co wy o tym sądzicie? Zapraszamy do dyskusji na temat przedstawionych mebli fitness.

 

One thought on “Sport to zdrowie czyli meble do kubu fitness

  1. Jarek M

    Ja pamiętam moje czasy na siłowni. Przypominały spelunki z amerykańskich filmów o bokserach. A teraz? To praktyczne salony odnowy biologicznej – czyściutko, kolorowo i przyjemnie. Aż się chce ćwiczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *