Odważne barwy w pomieszczeniach firmowych

Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach aby ich aranżacje były jeszcze bardziej atrakcyjne i wyróżniały się na tle konkurencyjnych projektów. Nie dziwią już nas lady recepcyjne, których wyglądu nie powstydzili by się twórcy futurystycznych, filmowych scenerii.

Obecnie wygląd pomieszczeń firmowych nabrał całkiem nowego znaczenia. Oprócz ładnego wyglądu musi posiadać „element unikalny, to coś”, które wyróżni daną firmę z gąszczu innych na rynku.

Dlaczego wyjątkowy wygląd pomieszczeń jest tak ważny?

Jest przynajmniej kilka powodów. Pierwszy z nich to niezliczona konkurencja na rynku. W każdej z branż jest więcej firm niż potencjalnych klientów na oferowane przez nie produkty czy usługi. Przeważająca podaż nad popytem wymusza zmianę w filozofii prowadzenia firmy. Klient odwiedzający pomieszczenia firmowe od samego wejścia musi odnieść jak najlepsze wrażenia wizualne. Dzięki temu zwiększa się szansa pozyskania kontrahenta przez pracowników tej firmy. Drugi powód to podkreślenie charakteru działalności operacyjnej firmy. Wygląd pomieszczeń powinien oddziaływać na pracowników firmy jak i osoby odwiedzające. Silne poczucie marki znacząco zwiększa wydajność pracowników.

Doskonałym sposobem na wyeksponowanie atutów danej firmy jest użycie odważnych kolorów, które połączone są z nowoczesnym wzornictwem. Najczęściej intensywne kolory spotykane są jako:

  • wystrój recepcji,
  • pomieszczenia wypoczynkowe dla pracowników firmy,
  • pomieszczenia dla gości oraz sale konferencyjne.
  • aneks socjalny dla pracowników.

Recepcja w firmie to jedno z tych miejsc, które powinno od progu emanować najwyższą jakością. Jej wygląd jest wizytówką każdej firmy i to właśnie z ladą recepcyjną ma styczność każdy klient. Dlatego warto zadbać o jej niepowtarzalny charakter, który można zagwarantować przez użycie wyrazistych barw i ciekawego wzornictwa.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Biała lada recepcyjna – czy to dobry pomysł? Tak i nie. W tym przypadku biały kolor lady recepcyjnej został idealnie uzupełniony błękitnym tłem. Dodatkowym elementem wystroju jest 6 zegarów, które pokazują aktualną godzinę w różnych strefach czasowych. Jest to prosty i niedrogi trik projektowy, który ma uzmysłowić potencjalnemu klientowi, iż firma działa na wielu zagranicznych rynkach.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Białe lady recepcyjne idealnie komponują się z mocnymi kolorami ścian. Dzięki białej barwie, lada recepcyjna nabiera idealnie krystalicznego kształtu, który emanuje do odwiedzających osób. Z drugiej strony zmiana kolorystyki lub wystroju wnętrza nie spowoduje konieczności zmiany lady recepcyjnej na nową, która będzie zbudowana w odpowiedniej  tonacji.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Intensywne barwy można najczęściej spotkać w pomieszczeniach, które przeznaczone są do szeroko pojętego wypoczynku w firmie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Tego rodzaju miejsca mają podwójne znaczenie. Po pierwsze umożliwiają krótką przerwę od obowiązków służbowych. Z drugiej strony nierzadko służą do wymiany poglądów na temat realizowanych projektów pomiędzy pracownikami firmy. Zastosowanie żywych kolorów ma pobudzić do kreatywnego i intensywnego myślenia.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Stylizowane sale konferencyjne to najlepsze miejsce do pokazania inwencji twórczej przez każdego projektanta wnętrz. W takich miejscach można puścić wodze fantazji i zaprojektować istne arcydzieło, które nawiązuje do flagowego produktu firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Najmocniejsze barwy można spotkać w pracowniczych stołówkach, o ile tym sformułowaniem można je jeszcze określić? Obecnie meble pracownicze przypominają bardziej wystrój modnego pubu czy nowoczesnej, domowej kuchni.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

To właśnie meble kuchenne zazwyczaj otrzymują najmocniejsze odcienie barw. Nie brakuje w naszym zestawieniu mocnych odcieni błękitu, ognistej czerwieni czy intensywnych odcieni żółtej barwy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dlaczego te pomieszczenia tak bardzo przypadły projektantom wnętrz do gustu i właśnie w nich stosują tak soczyste barwy? Po pierwsze tego rodzaju pomieszczenia firmowe są niedostępne dla osób z zewnątrz. Można w nich zastosować dowolną kompozycję, która nie musi w 100% odpowiadać ogólnej identyfikacji wizualnej firmy. Drugi z powodów to chęć stworzenia przez architektów ciekawych wnętrz, które przypadną pracownikom do gustu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Idealnie gładki błękit w pracowniczej kuchni. Dlaczego nie! Wg nas jest to bardzo przyjemna aranżacja wnętrz, która w połączeniu z aromatyczną kawą pobudzi niejednego, zmęczonego pracownika do dalszego działania.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Gładkie, fornirowane fronty znacząco ułatwią utrzymanie tego pomieszczeni w czystości. Jest to bardzo ważny aspekt gdyż z tego rodzaju mebli pracowniczych korzysta wiele osób w ciągu dnia. Nieuniknione jest rozlanie kawy czy innych płynów na blat czy fronty szafek. Natomiast późniejsze ich usunięcie nie sprawi żadnego problemu, nawet po dłuższym czasie.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej mamy „patriotyczną” wersję mebli kuchennych. Pomieszczenie zostało wyraźnie podzielone na dwie barwy, które występują w polskiej fladze. Jest to bardzo ciekawa propozycja mebli pracowniczych, którą można przenieść do wielu firmowych kuchni. Wystarczy zmiana czerwonej kolorystyki na inną i uzyskamy całkowicie inny efekt wizualny.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Prezentowane meble pracownicze zostały wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne. Oczywiście nie mogło zabraknąć kuchenek mikrofalowych czy profesjonalnego ekspresu do parzenia kawy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jeśli nie ognista czerwień to może coś pośredniego? W firmowych kuchniach równie dobrze sprawdzi się soczysty odcień pomarańczy, który z pewnością idealnie pasuje do prezentowanego pomieszczenia. Również w tym przypadku zostały zastosowane fornirowe fronty, które są łatwe w utrzymaniu codziennej czystości.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Na koniec zostawiliśmy słoneczną kompozycje mebli kuchennych. Żółty kolor idealnie komponuje się z bielą i innymi wiosennymi kolorami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dlatego można go łączyć bez większych obaw z czerwienią czy błękitem. Oczywiście ilość dodatkowych kolorów powinna być przemyślana i tworzyć spójną kompozycję.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *