Najmodniejsze kolory w 2018 roku – część 2

Dzisiaj czas omówić zdobywcę drugiego miejsca na podium najmodniejszych kolorów w 2018. Uplasował się na nim kolor brązowy. Czy powinno nas to dziwić, czy raczej jest to oczywiste i zasłużonego miejsce?

Kolor brązowy to naturalny kolor drewna, które od tysięcy lat jest wykorzystywane w budownictwie. Niezależnie od wybranego rejonu świata, drewno było obecne we wszelkiego rodzaju bryłach architektonicznych. Występowało jak budulec skromnych, wiejskich domów oraz jako wykończenie wnętrz w zamkach i świątyniach. Również drewno to podstawowy budulec wszelkiego rodzaju mebli.

Dlatego drugie miejsce dla koloru brązowego w naszym rankingu nie powinno dziwić. Natomiast można pokusić się o postawienie pytania: czemu kolor brązowy nie zajął pierwszego miejsca?

Właśnie to pytanie jest bardziej intrygujące i warte rozważenia.

Jeśli kolor brązowy ta naturalny kolor drewna i od lat jest obecny w naszych domach, to czemu nie króluje na podium? Wg nas wiele osób, firm pragnie uzyskać nowoczesnych wygląd pomieszczeń. Kolor brązowy oraz drewno jest kojarzone ze stylem klasycznym, który idealnie pasuje w kancelariach prawnych. Natomiast wiele osób uważa, że jego wykorzystanie sprawi, iż wnętrze nie będzie nowoczesne. Oczywiście jest w tym trochę racji, lecz dobór kolorystyki, nie wpływa na charakter i postrzeganie wnętrza. Wszystko zależy od właściwego projektu aranżacji wnętrz. Poniżej prezentujemy nowoczesne wnętrza, w których została wykorzystana brązowa barwa. Nierzadko odcienie brązu dominują w danych pomieszczeniach.

Pierwszy przykład to nowoczesna kuchnia w aneksie dla pracowników. Jak widzimy dominującym kolorem są odcienie brązu. Wnętrze jest nowoczesne i ciekawe.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na zdjęciach, meble pracownicze zostały w większości wykonane w jasnych, brązowych barwach. Zarówno fronty szafek jak i blaty legitymują się jasnym, delikatnym odcieniem brązu. Nowoczesnych charakter został osiągnięty poprzez zastosowanie ciekawego systemu otwierania oraz przez nowoczesne płytki, które oddzielają blaty od podwieszanych szafek. Kolor niebieski i plastry miodu – połączenie bardzo nowatorskie, które z pewnością wyróżnia meble pracownicze na tle podobnych rozwiązań.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dopełnieniem całej realizacji jest brązowa podłoga, która została wykonana w troszkę ciemniejszej tonacji. Warto zwrócić również uwagę na ciekawe dodatki w postaci oryginalnych lamp i ceglanej ściany. Całość prezentuje się bardzo okazale.

Kolejna realizacja to połączenie klasyki z nowoczesną nutą. Cała aranżacja opiera się na wykorzystaniu ciemnego drewna, z którego została wykonana potężna ława. Również ten sam odcień drewna został wykorzystany do udekorowania ściany.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kontrastem dla klasycznego wykorzystania drewna jest nowoczesna podłoga oraz nowoczesne dodatki w postaci lamp oraz puf. Cała aranżacja dzięki nim nabiera bardzo ciekawego i nowoczesnego kształtu. Natomiast drewno nadaje temu miejscu ciepły i domowy charakter.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolor brązowy idealnie sprawdzi się w każdym elemencie wykończenia wnętrz. Niezależnie czy jest to szafa wnękowa, lada recepcyjna czy jeszcze inny element wnętrza.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej kolejny przykład mebli pracowniczych, w których królują odcienie brązu i okleiny stylizowane na słoje drewna. Czy ta aranżacja mebli kuchennych dla pracowników jest klasyczna – wg nas raczej nowoczesna. Drewno podobna okleina nadaje ciepła, natomiast nowoczesne sprzęty kuchenne odpowiedniego charakteru. Całość doskonale uzupełniają podwieszane szafki, które zostały wykonane w nowoczesnych odcieniach.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ledowe podświetlenie, które zostało umiejscowione pod podwieszanymi szafkami to zawsze przysłowiowy strzał w 10. Po pierwsze nadaje ciekawego charakteru. Po drugie jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, które jeszcze lepiej doświetla roboczą przestrzeń.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Potwierdzeniem tezy, iż kolor brązowy to doskonały wybór do firmowych wnętrz są dwie następujące aranżacje. Pierwsza z nich to doskonale znana Grupa Pracuj, która jest liderem polskiego rynku w zakresie pozyskiwania pracowników.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Już od progu wita nas nowoczesna lada recepcyjna, której bazowym kolorem są odcienie brązów. Futurystyczny kształt nie oznacz rezygnacji z tej gamy kolorystycznej. Również podłoga została wykonana w odcieniach brązów. Czy to wnętrze jest klasyczne, a może raczej nowoczesne? Oceńcie sami. Wg nas jest to bardzo ciekawe i inspirujące wykorzystanie brązu w lokalu firmowym.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej drugi, wcześniej wspomniany przykład, który prezentuje nowoczesną aranżacje lokalu firmowego w brązowych odcieniach. Nowoczesne meble biurowe, lada recepcyjna z powodzeniem mogą zostać wykonane w tej tonacji. To nie kolor jest determinantem nowoczesności, lecz inwencja twórcza projektanta wnętrz. Poniższy przykład lady recepcyjnej doskonale to potwierdza. Odpowiednie podświetlenie, futurystyczny kształt i efekt końcowy robi duże wrażenie na klientach firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejne zdjęcia pokazują iż kolor brązowy ma zasłużone, drugie miejsce w naszym rankingu. Sprawdza się doskonale jako element dominujący oraz uzupełniające wstawki.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Ostatni przykład to lada recepcyjna, która została wykonana w tonacji jasno brązowej. Zastosowanie barwy brązowej nie wpływa na jej nowoczesny i bardzo oryginalny kształt. Warto podkreślić w tym miejscu, iż doskonałym uzupełnieniem dla brązowych odcieni są wstawki wykonane ze szkła.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe aranżacje wnętrz, jak i poszczególne elementy – idealnie pokazują iż kolor brązowy doskonale nadaje się do tworzenia nowoczesnych kompozycji. Jak zawsze zapraszamy do dyskusji i wymiany waszych poglądów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *