Meble na specjalne zamówienie cz. 1

W dzisiejszym wpisie pragniemy zaprezentować jedną z dwóch bardzo ciekawych koncepcji meblowych. Są to tzw. realizacje z wyższej półki, które pokazują bardzo wysokie normy projektowe i konstrukcyjne. Prezentowaną poniżej realizację meblową należy sklasyfikować jako meble na specjalne zamówienie.

Natomiast z naszej strony pragniemy podziękować firmie JFM Furniture z Warszawy, która wykonała obydwa projekty i podzieliła się z nami zdjęciami z wykonanych prac. Bez jej udziału nie powstał by dzisiejszy wpis, a Państwo nie mogli by poznać perełek związanych z aranżacją wnętrz.

Pierwsza z prezentowanych realizacji to kompleksowa aranżacja pomieszczeń kina Cinema City w Poznaniu. Rzadko się zdarza, aby ktoś miał możliwość opublikowania na blogu zdjęć z tak ciekawej i prestiżowej realizacji. Więc czas na prezentację zdjęć, które przedstawiają wnętrza najnowszego kina w Poznaniu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Nasze pierwsze skojarzenie, po zapoznaniu się z powyższym zdjęciem, to stylizacja sufitu nawiązująca do statku kosmicznego lub membran z głośników basowych. Jedno i drugie skojarzenie doskonale pasuje do klimatu nowoczesnego kina. Statek kosmiczny kojarzy się nam z akcją czy dynamiką. Więc jak najbardziej zachęca klientów do zakupu biletu. Natomiast skojarzenie z głośnymi basami od razu podsuwa naszemu umysłowi informację o zawrotnych efektach dźwiękowych. Więc jak najbardziej taka koncepcja intryguje nas do podejścia bliżej i sprawdzenia bieżącego repertuaru i zakupu biletów na seans.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Każdy z nas wie, iż można iść do kina i na film. Te powiedzenie jest często powtarzane i znane od dłuższego czasu. Natomiast nie wzięło się z znikąd. Od wielu lat właściciele kin doskonale zdają sobie sprawę, że kino to nie tylko projekcja filmów. Nowoczesne kino to miejsce spotkań całych rodzin z dziećmi oraz jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez zakochanych. Dlatego w kinie nie może zabraknąć miejsca, w którym możemy spokojnie usiąść i napić się kawy. Oczywiście lista serwowanych produktów nie kończy się jedynie na kawie. Do dyspozycji mamy szeroką gamę przekąsek i słodkości.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Jak widzimy na powyższym i poniższym zdjęciu stylistyka stolików i foteli doskonale nawiązuje do przyjętej koncepcji tego miejsca. Wybór fotelów w dwóch kontrastujących ze sobą barwach to strzał w dziesiątkę.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Na ścianach zostały powieszone zdjęcia dostępnych produktów. Oprawienie ich w ramy podkreśliło jeszcze bardziej charakter tego miejsca. Umieszczenie tego rodzaju fotografii blisko stolików z fotelami nie jest przypadkowe. Została zastosowana jedna z technik autosugestii. Osoby, które nie były do końca zdecydowane, zostaną pobudzone do działania i w większości przypadków zamówią coś z menu. W tym miejscu należy podkreśli fakt, iż większość dochodów każdego kina, stanowi sprzedaż jedzenia i napojów.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Analizując dostępne zdjęcia kina, należy zwrócić uwagę na wyjątkową dbałość o każdy detal realizacji. Nawet elementy, które są praktycznie niewidoczne dla klientów, zostały wykonane z troską o każdy, najmniejszy szczegół.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Każdy element wyposażenia aneksu do przyrządzania posiłków dla klientów kina został idealnie przemyślany. Projektant zadbał o wyjątkową ergonomię miejsca pracy oraz wysokie walory wizualne, którymi mogą cieszyć się nie tylko klienci.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Według nas cała realizacja kina Cinema City robi duże wrażenie. Jest to realizacja bardzo ciężka pod wieloma względami. Wykonawca musiał zmierzyć się dużymi gabarytami wykonanych mebli. Wymagało to doskonałego technologa drewna, dużej wiedzy i doświadczenia związanego z produkcją tak nietypowych mebli. Drugi aspekt to logistyka całego przedsięwzięcia. Przy tak licznych pracach, koordynacja ich przebiegu oraz zaopatrzenia jest sporym wyzwaniem.

2 thoughts on “Meble na specjalne zamówienie cz. 1

  1. Pingback: Meble na specjalne zamówienie cz. 2 – Nowoczesne wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *