Meble konferencyjne

Każda, nawet najmniejsza firma działa w oparciu o decyzje kadry zarządczej. Czasami może być to wyłącznie właściciel firmy, który przekuje swoją wizję garstce pracowników. Nie mniej jednak to te decyzje wpływają na całokształt działań firmy i warunkują jej przyszły kierunek. W przypadku najmniejszych firm pomieszczenia konferencyjne nie muszą być pokaźnych rozmiarów.

Inaczej sprawa wygląda w większych przedsiębiorstwach, w których pracuje przynajmniej 10 osób. Wtedy posiadanie odpowiednio przystosowanego pomieszczenia jest niezbędne. Chaos w komunikacji, brak jasnego przekazu może spowodować stagnację w firmie. Dlatego tak ważne są regularne spotkania zespołów, aby w jasny sposób określić najważniejsze cele strategiczne i operacyjne. Firma to jeden połączony organizm, w którym każdy z pracowników odgrywa ważną rolę.

Właśnie to pomieszczenia konferencyjne w firmie należą do jednych z ważniejszych miejsc, w których spotykają się pracownicy w celu koordynacji i intensyfikacji swoich zadań.

Aranżacje pomieszczeń konferencyjnych zostały podzielone na 2 kategorie wg powierzchni jakie zajmują.

1. Pomieszczenia konferencyjne mniejszych i średnich rozmiarów

Pierwsze z prezentowanych pomieszczeń charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem. Biała barwa, która jest obecna na ścianach i suficie została przełamana zielonymi fotelami oraz ciemną podłogą.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejna sala konferencyjna to bardzo ciekawa i zarazem nowoczesna propozycja. Podobnie jak w poprzednim przypadku została zastosowana biała tonacja całego wnętrza. Kontrastem dla dominującej bieli jest wzorzysta, błękitna wykładzina.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dodatkowych walorów estetycznych dostarcza ciekawie wykończona ściana, na której zostały zawieszone 2 telewizory. Ponadto wykorzystanie brył przestrzennych nad stołem konferencyjnym to bardzo ciekawy pomysł. Dzięki temu meble konferencyjne nabrały bardzo ciekawego charakteru.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniższe przykłady pokazują, iż meble konferencyjne nie sprowadzają się do wielkiego stołu zastawionego krzesłami. Prezentowane sale konferencyjne to dokładnie przemyślane kompozycje przez architektów wnętrz.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wzorzyste ściany, wygodne fotele, idealnie spasowana wykładzina a do tego nowoczesne oświetlenie. Tak właśnie prezentują się meble konferencyjne, których zdjęcia dostarczyła nam firma JFM Furniture z Warszawy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Stylizowane meble konferencyjne na salę kinową – dlaczego nie. W pracy spędzamy coraz więcej naszego czasu. Niekonwencjonalne pomieszczenia biurowe od wielu lat zdobią pomieszczenia firmowe za oceanem. W takich wnętrzach umysł ludzki znacznie lepiej pracuje i jesteśmy wstanie podejmować niekonwencjonalne lecz bardzo dochodowe decyzje.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Czerwień to bardzo modny kolor. Jest często wykorzystywany w aranżacjach wnętrz. Należy również pamiętać, iż nadmiar czerwonej barwy może zaburzyć całą kompozycję wnętrza. Dlatego warto jej używać w postaci gustownych dodatków tj: fotele biurowe czy zasłony.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wiele pomieszczeń konferencyjnych w jednej firmie? Jak je od siebie odróżnić a zarazem zachować spójną kompozycję z pozostałymi pomieszczeniami w firmie? Najprostszym sposobem jest zmiana koloru odpowiednich dodatków. Dzięki temu każde z pomieszczeń nabierze odmiennego charakteru i będzie komponowało się z ogólną identyfikacją wizualną firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Drewno jest zawsze w modzie, dlatego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu sal konferencyjnych o drewnianym zabarwieniu.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Zastosowanie drewna nadaje pomieszczeniu ciepłego i głębokiego charakteru. Dodatkową zaletą tego materiału jest jego ponadczasowość i duże pole popisu dla projektanta wnętrz. Drewno doskonale komponuje się z jasnymi i ciemnymi kolorami. Dzięki temu można stworzyć praktycznie dowolną kompozycję wnętrza, która opiera się o ten naturalny materiał.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

2. Duże pomieszczenia konferencyjne

Zestawienie dużych sal konferencyjnych otwiera bliźniacza aranżacja z powyższą. Pokazuje to, iż dobrą aranżację wnętrz można przeskalować i zastosować w pomieszczeniu o dowolnej wielkości.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Drewniana podłoga to klasyka gatunku w salach konferencyjnych. W połączeniu z odpowiednim projektem wnętrza gwarantuje oszałamiające efekty.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W tym przypadku dopełnienie drewnianej podłogi stanowi nowoczesne oświetlenie oraz ciekawa kompozycja graficzna, która została umieszczona na ścianach.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Również sam stół konferencyjny może być podstawą do zbudowania ciekawej aranżacji wnętrza. Odchodząc od prostokątnego kształtu na rzecz innych figur geometrycznych możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty projektowe.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Również wykorzystanie szkła w pomieszczeniach biurowych niesie ze sobą szereg zalet. Szkło może zostać wykorzystane do zaprojektowania konferencyjnego stołu lub innych elementów wyposażenia wnętrza. Częstą praktyką jest wykorzystanie ścianek szklanych do oddzielenia tego rodzaju pomieszczeń od reszty firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Efekty zastosowania szkła idealnie prezentują poniższe zdjęcia. Zdobione ścianki szklane, a właściwie zdobione zabudowy szklane posłużyły jako element dekoracyjny wnętrza. Dodatkowo szkło zostało połączone z tłoczonymi, metalowymi akcentami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Lewa ściana dumnie prezentuje logo marki. Pokaźna litera „W” została wkomponowana w przestrzenną kompozycję, która bazuje na perforowanym metalowym tle.  Całość została uzupełniona odpowiednim podświetleniem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Dzięki tym zabiegom, prezentowana sala konferencyjna jest gotowa na przyjęcie nawet najbardziej znakomitych gości. Wielogodzinne obrady czy negocjacje w takim otoczeniu to sama przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *