Idzie wiosna, więc czas na fitness

Koniec zimy to początek wiosny, a co za tym idzie duża liczba osób zaczyna myśleć o zrzucaniu zbędnych kilogramów wagi, które nabraliśmy podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów.

Właśnie ta myśl podsunęła mi pomysł na przygotowanie nowego wpisu na blogu. Wpis oczywiście nie będzie dotyczył odchudzania (no prawie), a wystroju klubów fitness i moich rozważań na ten temat.

Na wstępnie muszę zaznaczyć, że ten wpis nie powstał by bez pomocy firmy JFM Furniture, która udostępniła większość materiałów do niego. Jest to firma, która jako nieliczna w Polsce specjalizuje w kompleksowej realizacji klubów fitness w systemie od projektu do efektu.

Dzisiejszy wpis ma przybliżyć istotę dobrze zaprojektowanego i wyposażonego w odpowiednie meble fitness klubu. Jest to odniesienie do wpisu Unikalny wygląd firmy to podstawa, który po części poruszył temat wystroju fitness klubu w kontekście walki o klientów. Natomiast w dzisiejszym wpisie chciałbym położyć nacisk na funkcjonalność i ergonomię mebli stosowanych w tego rodzaju placówkach usługowych.

Na początek kilka zdjęć z klubów fitness, które wyróżniają się pośród tysięcy innych.

Meble do klubów fitness – wykonanie: JFM Furniture z siedzibą w Warszawie

Oglądając same zdjęcia wnętrz, od razu mam ochotę zapisać się do jednego z tych fitness klubów.

Natomiast my powinniśmy skoncentrować się na następujących aspektach, które przemawiają za takim projektem klubu fitness:

 1. ergonomia,
 2. ciekawy wygląd,
 3. bezpieczeństwo,
 4. dodatkowe zalety z posiadania tak wyposażonego fitness klubu, które umożliwią generowanie dodatkowych korzyści finansowych.

Klub fitness to nie tylko miejsce ćwiczeń. Wiele osób przychodzi do klubu fitness z przyjaciółki, z którymi dzielą zamiłowanie do sportu. Dlatego projektując wystrój wnętrza powinniśmy zadbać o miejsce, w którym klienci mogą odpocząć po treningu. Doskonałym pomysłem jest stworzenie mini kafejki, która serwuje energetyczne koktajle lub napoje z świeżo wyciskanych soków. Jest to dodatkowe źródło dochodu dla właściciela, a także ważny argument za wyborem tego miejsca do ćwiczeń. Doskonałym połączeniem takiej koncepcji jest poniższe zdjęcie.

Meble do klubów fitness – wykonanie: JFM Furniture z siedzibą w Warszawie

Obecnie sport to sposób dla wielu osób na życie. Moda na tryb fit jest coraz większa i należy tak przygotowywać miejsca ćwiczeń aby ich użytkownicy spędzali w nich możliwie najwięcej czasu. Im dłużej są w klubie fitness tym większy zysk dla ich właścicieli.

Ergonomia to wygoda klientów, za którą chętnie zapłacą więcej niż u konkurencji. Dlatego należy o niej pomyśleć już od samego wejścia do klubu fitness. Rolę pierwszych skrzypiec w tym przypadku grają lady recepcyjne, które są pierwszym meblem widocznym przez klienta. Idealnie dopasowana lada recepcyjna do charakteru wnętrza klubu to podstawa dalszych sukcesów. Kolory lady powinny być żywe, które kojarzą się ze świeżością i sportem. Doskonale sprawdzi się trawiasty odcień zieleni.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W powyższym przypadku projektanci doskonale wykonali swoje zadanie. Jedną dużą bryłę typowej lady recepcyjnej podzielili na 3 mniejsze. Taki zabieg nadał recepcji lekkości oraz optyczne wydzielenie stanowisk obsługi klientów. Dzięki takiemu zabiegowi odwiedzający klient ma wrażenie indywidualnej obsługi i zachowaną strefę swojej prywatności. Zastosowana kolorystyka nawiązuje do soczystej trawy, która od razu kojarzona jest ze sportem. Całość dopełniają przednie panele wykonane z plexiglasu, który został ozdobiony konturami ćwiczącej kobiety. Tego rodzaju zabieg był możliwy dzięki wykorzystaniu zabudowy szklanej, która została umieszczona z przodu lady. Kolor zabudowy szklanej może zostać wybrany z szerokiej gamy palety RAL. Dodatkowo warto podkreśli, iż zabudowy szklane wykonywane są z bezpiecznego szkła. Podświetlenie przedniej części lady recepcyjnej jest dopełnieniem finalnego efektu.

Źródło: https://cienkusz.com.pl/zabudowy-scianki-szklane

Ciekawym, lecz nie innowacyjnym pomysłem są pułki na kluczyki od szafek w szatni. Pomysł znany z hoteli bardzo dobrze się sprawdzi w klubie fitness. Osoba ćwicząca nie musi pilnować swojego kluczyka do szatni, który może się zagubić podczas intensywnych ćwiczeń. Zostawienie klucza na recepcji zapewnia też większe bezpieczeństwo rzeczą, które zostały pozostawione w szatni.

Kolejnym pomieszczeniem, które odwiedza klient jest szatnia, która powinna nawiązywać do całego projektu wizualnego fitness klubu.

Nowoczesna szatnia w klubie fitness, górny rząd: szatnia mężczyzn, dolny rząd: szatnia pań

źródło: http://jfm-furniture.pl

I tak jest w powyższym przypadku. Znów duży plus dla projektantów mebli. Szatnia nawiązuje do kolorystyki całego fitness klubu. Natomiast można powiedzieć, że kolor różowy dla Pań jest pomysłem mało twórczymi i stereotypowym. Fakt, lecz sam bym chyba taką gamę kolorystyczną zastosował. Mocne odcienie czerwieni nie pasowały by do pozostałej części klubu. Kolor żółty nie byłby wystarczającym kontrastem do zieleni. Wręcz powinien zostać zastosowany jako dopełnienie zieleni, co zostało uczynione w szatni męskiej.

Na szczególną uwagę zasługuje wysoka dbałość o każdy detal wykonanych mebli oraz zamiar zapewnienia wysokiego komfortu przez projektantów mebli do tej siłowni. Tradycyjne ławki, tak często spotykane w siłowni, zostały zastąpione wygodnymi kanapami z oparciami.

źródło: http://jfm-furniture.pl

Nieodzownym elementem szatni jest bezpieczeństwo pozostawionych rzeczy w szafkach. Standardem są szafki zamykane na klucz. Natomiast w obecnych czasach warto pokusić się o zastosowanie nowocześniejszych zamków szyfrowych. Takie rozwiązanie jest lepsze dla klientów. Nie muszą martwić się o kluczyk do szafki.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W omawianym fitness klubie zabrakło szafek zabezpieczonych cyfrowo. Natomiast jak widać po powyższych zdjęciach takie rozwiązania są dostępne i stosowane w innych klubach fitness.

Posiadanie klubu fitness o ciekawym i nowoczesnych wyglądzie daje dodatkowe możliwości generowania zysków i promocji. Kluby fitness w większości przypadków zarabiają na kliencie indywidualnym, sprzedając pakiety pracownicze. Natomiast duży potencjał ma rynek szkoleń z zakresu fitness. Należą do nich kursy instruktorskie, które muszą zawierać część praktyczną. Większość placówek edukacyjnych nie posiada swoich pomieszczeń, gdzie mógłby odbyć się taki kurs. Dlatego chętnie korzystają z usług klubów fitness. Ciekawe i nowoczesne wnętrza zachęcają do wyboru takiego klubu. Podnosi to prestiż danego kursu oraz umożliwia wykonanie dobrych zdjęć przez jego organizatorów, które są następnie wykorzystane w materiałach promocyjnych.

Następna zaleta posiadania takiego klubu fitness to możliwość nawiązania współpracy ze znanymi trenerami fitness. Zasada jest podobna: ładne wnętrza umożliwiają zrobienie dobrych zdjęć, które są później wykorzystywane do działań marketingowych. Nasz klub zyskuje renomę i szansę na nowych klientów, którzy chętnie przyjdą na trening z gwiazdą fitness.

Jak zwykle zapraszam do dyskusji i wymiany poglądów na temat artykułu i nie tylko.

4 thoughts on “Idzie wiosna, więc czas na fitness

 1. Łukasz

  Zdjęcia użyte we wpisie robią piorunujące wrażenie. Merytorycznie też jest w porządku. Bardzo dobrze się to czyta i można ciekawe wnioski wyciągnąć. Na pewno będę regularnie wracał. Również szacunek dla JFM – robią świetną robotę.

 2. Karolina

  Kolejny dobry wpis. Natomiast mam prośbę, czy możesz coś napisać o aranżacji mieszkań. Mam większość takich zleceń i może coś podpatrzę na twoim blogu.

  1. admin Post author

   Witaj, postaram się to uwzględnić i następny wpis przygotować pod klientów indywidualnych – aranżacja mieszkania czy domu. Muszę poszukać dobrych materiałów i przemyśleć jak podejść do tematu.

 3. Pingback: Przez żołądek do serca pracownika – Nowoczesne wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *