Dom marzeń

Początek roku to doskonały czas aby rozpocząć planowanie remontu lub budowy domu. My również pragniemy wykorzystać tą okazję i przedstawić Wam modelową aranżację wnętrza domu. Przedstawiony na poniższych zdjęciach dom to połączenie nowoczesnej myśli architektonicznej z wysoką dozą funkcjonalności. Takie realizacje stanowią trzon naszego bloga, gdyż przedstawiają kompleksową aranżację wszystkich pomieszczeń, które są dostępne w domu lub mieszkaniu.

Więc zaczynajmy naszą przygodę z domem marzeń.

Cała koncepcja wykończenia wnętrz została utrzymana w bardzo nowoczesnej i nowatorskiej tonacji. Kolorem przewodnim, który przewija się w większości pomieszczeń jest krystaliczna biel.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe zdjęcie prezentuje ultra-nowoczesny salon. Na pierwszy plan wysuwają się nowoczesne i wygodne meble wypoczynkowe. Zostały one utrzymane w białej tonacji. Nie stanowią one kontrastu dla całej bryły. Wręcz przeciwnie są jej integralnym uzupełnieniem. Kolejnym bardzo ciekawym elementem wystroju wnętrza jest pokaźnych rozmiarów lampa.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Podłoga salonu została wykonana z wysokiej jakości gresu, który charakteryzuje się imponującymi wymiarami. Wg naszych szacunków, pojedyncza płytka ma wymiar przynajmniej: 100 cm na 100 cm. Delikatne ciemne wstawki, wprowadzają subtelny kontrast w nieskończonej bieli.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W nowoczesnych wnętrzach nie mogło zabraknąć kuchni typu open space. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia nieograniczony kontakt z innymi domownikami w czasie przyrządzania posiłków.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Przechodząc do kuchni należy zwrócić uwagę na jej pokaźne kształty oraz nowoczesny charakter. Wszystkie jej elementy, począwszy od podłogi poprzez sprzęty kuchenne a kończąc na oświetleniu zostały starannie dobrane. Architekt wnętrz postawił na maksymalną funkcjonalność, która została utrzymana w minimalistycznym charakterze.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

W nowoczesnej kuchni nie mogło zabraknąć odpowiedniej zabudowy kuchennej oraz wyspy, w którą została wbudowana płyta elektryczna. Zabudowy kuchenne na wymiar umożliwiają wykorzystanie na 110% dostępnej powierzchni w kuchni.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższe zdjęcie klatki schodowej jest wstępem do wyższych kondygnacji w domu. Zastosowanie ścianki szklanej, która została podświetlona przez czarne, zwisające lampy to bardzo ciekawy i funkcjonalny pomysł. Dzięki temu zabiegowi, klatka schodowa pełni również funkcję dekoracyjną domu. Zastosowanie zabudowy szklanej ma również bardziej praktyczne zastosowanie. W tym przypadku zabudowy szklane umożliwiają poprawienie komfortu domowników, którzy przebywają na wyższej kondygnacji domu. Zabudowy szklane doskonale minimalizują poziom hałasu, który przedostaje się na wyższe piętra budynku.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Czas na główną sypialnię w domu. Została ona utrzymana w dwóch kolorach: czerń oraz odcienie bieli. Wystrój wnętrza jest minimalistyczny i nowoczesny. Centralnym punktem aranżacji tego pomieszczenia jest pokaźnych rozmiarów łóżko. Dodatkowych walorów wizualnych nadaje idealnie dobrana fototapeta, która została umiejscowiona tuż za łóżkiem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Sypialnia została połączona z nowoczesną łazienką i pokojem kąpielowym. Warto zwrócić uwagę na nowoczesną, szklaną wannę, która jest bardzo ciekawym i rzadko spotykanym rozwiązaniem.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kto z nas by nie chciał posiadać własnego SPA w domu? Chyba każdy! Natomiast domownicy tego domu mają go na wyciągnięcie ręki. Pomieszczenie to zostało również utrzymane w białej tonacji. Natomiast można w nim znaleźć znacznie więcej ciemniejszych akcentów. Zastosowanie ciemnego odcieniu drewna na podłodze to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze niesie za sobą walory estetyczne, a z drugiej strony jest to rozwiązanie funkcjonalne. W takim miejscu może znajdować się często woda na podłodze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, unikniemy możliwości pośliźnięcia się na mokrej podłodze.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Nadszedł czas na kolejne pomieszczenia w domu. Są nimi pokoje dwójki dzieci, które zostały zaaranżowane na mini place zabaw.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pokój dla Niego został utrzymany w błękitno-zielonej tonacji. Motywem przewodnim jest piłka nożna, która została wkomponowana w jego wystrój wnętrza.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Pokój dla NIEJ to różowa oaza spokoju. Przewodnik kolorem tego pomieszczenia to delikatne odcienie różu, które zostały uzupełnione delikatnymi akcentami.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Zastosowanie graficznego motywu przy łóżku nadaje ciekawych walorów estetycznych. Motyw motyli to bardzo dobry pomysł, gdyż wraz ze zmianą ulubionych, bajkowych bohaterów nie będzie trzeba zmieniać dekoracji ściany.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyżej zaprezentowaliśmy kompleksową aranżację całego domu. Zastosowane techniki projektowe, pomysły mogą być wyjściem do własnych wniosków.

Te wnioski mogą być początkiem do waszych aranżacji wnętrz, którymi w przyszłości może podzielicie się z nami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *