Ciekawe aranżacje lokali biurowych na przykładzie firmy Wyborowa S.A.

Najciekawsze aranżacje lokali biurowych zazwyczaj występują w dużych korporacjach, w których położony jest duży nacisk na identyfikacje wizualną marki. Dlatego również pomieszczenia biurowe są utrzymane w odpowiednim stylu i kolorystyce, która jest powiązana z daną marką. Doskonałym przykładem są pomieszczenia firmy Wyborowa S.A., które prezentują poniższe zdjęcia.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Zacznijmy od najważniejszego miejsca w firmie – oczywiście z punktu widzenia pracodawcy, z punktu widzenia pracownika zapewne byłby to aneks socjalny. Tak mam na myśli salę konferencyjną, która jest widoczna na powyższym zdjęciu. Całość aranżacji została skupiona wokół znaku towarowego. Bardzo intrygująco wygląda lewa strona z literą „W” która jest ciekawie wkomponowana w ścianę. Cały efekt potęguje tło ściany, które posiada małe elementy 3D. Duży stół na środku sali oraz krzesła, które są doskonale dobrane kolorystycznie i stylistycznie, dopełniają spójnego efektu wizualnego sali konferencyjnej. Każdy, kto się w niej znajdzie od razu poczuje silną więź z marką i o to chodzi.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Powyższa aranżacja ma charakter czysto dekoracyjny. Takiego typu rozwiązania mają dwojakie zastosowanie. Pierwsze z nich to prezentacja marki dla odwiedzających siedzibę firmy gości. Drugie z nich to działanie stricte prestiżowe, które ma pokazać wielkość i zamożność firmy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejna sala konferencyjna, która zapewne służy do posiedzeń mniejszych zespołów pracowników. Takie sale są wykorzystywane zazwyczaj do prowadzenia debat w zespołach roboczych. Jak widzimy na powyższej aranżacji, dekoracja nawiązuje do jednego z produktów firmy. Kolorystyka sali, krzesła i ciekawy dodatek w postaci czerwonych książeczek ma spotęgować efekt zrozumienia przez pracowników produktów danej firmy. Dzięki temu mogą skuteczniej tworzyć strategię sprzedażowe i marketingowe.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Kolejna sala konferencyjna, której motywem przewodnim jest jeden z produktów firmy Wyborowa. Jak widzimy na powyższych ilustracjach kolorystyka i elementy wzornictwa nawiązują do produktu, który jest przedstawiony poniżej.

Źródło: https://www.pernod-ricard.com/pl-pl/

Cała aranżacja utrzymana została w siwej tonacji. Wyjątkiem jest sufit i logo, które zostało wykonane w kolorach niebieskich. Ten kolor nawiązuje to opakowania produktu i etykiety, która umieszczona jest na butelce trunku. W celu spotęgowania efektu wizualnego zostały zastosowane ścianki szklane, które oddzielają pomieszczenie. Dzięki nim cały efekt wizualny jest widoczny dla wszystkich pracowników firmy i odwiedzających ją gości. Wg nas jest to jedna z lepszych realizacji, jaką widzieliśmy w ostatnim czasie. Bardzo duże wyrazy uznania dla projektanta i wykonawcy.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Poniżej prezentujemy kolejne pomieszczenia biurowe, które odnoszą się do poszczególnych produktów firmy Wyborowa S.A. Wszystkie z nich są bardzo ciekawe i dobrze zaprojektowane. Osoby, które w nich przebywają mogą bez problemu szybko zidentyfikować się z marką Wyborowa S.A.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

 Dwa ostanie pomieszczenia to aneksy socjalne, które z punktu widzenia pracowników, są jednym z najważniejszych miejsc w firmie. Zaprojektowanie ich w klimacie, który nawiązuje do poszczególnych produktów firmy, jest bardzo dobrym posunięciem. Nawet w wolnych chwilach pracownicy mają kontakt z identyfikacją wizualną marki. Takie rozwiązania oddziaływają na ich świadomość i w długim okresie bardzo mocna identyfikują pracowników z konkretną firmą.

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Źródło: http://jfm-furniture.pl

Wpis powstał dzięki uprzejmości firmy JFM Furniture z Warszawy, która dostarczyła niezbędne materiały. Firma ta wykonała wszystkie prace wykończeniowe. To dzięki niej możemy cieszyć oczy tak ciekawą identyfikacją wizualną, która została wykonana w systemie „Od projektu do efektu”.

One thought on “Ciekawe aranżacje lokali biurowych na przykładzie firmy Wyborowa S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *